Naše škola se zapojila do Veřejné sbírky nadačního fondu Sidus (www.fondsidus.cz)

Výnos ze sbírky je určen na pomoc zdravotně postiženým dětem v procesu léčby a rehabilitace a ke zlepšení kvality jejich běžného života.

Mgr. Iva Sedláčková

Děti z prvního stupně základní školy jsou na Vánoce připravené - nazdobily vánoční stromečky, které si samy na první adventní neděli rozsvítily před Obecním úřadem městyse Choltice. Stromečky zdobí a osvětlují nově zrekonstruovaný prostor před vchodem do úřadu. Přijďte se podívat a nasát atmosféru nejkrásnějších svátků v roce. 

zdobeni stromecku 01 zdobeni stromecku 03 zdobeni stromecku 12 zdobeni stromecku 15
camera Dalši foto...      

Mgr. Vítězslava Stodolová

11. - 12. října se uskutečnila na naší škole již tradiční akce "Bílá pastelka".

Jedná se o veřejnou sbírku, pořádanou Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR), proběhnla u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole.

Naši žáci prodali pastelky v hodnotě 5 175,- Kč.

kids gd2a870156 640Děkujeme vám všem, kteří jste se v týdnu od 16. do 22. září aktivně a s nadšením zapojili do celonárodní výzvy Pešky do školy organizované v rámci Evropského týdne mobility. Vyzkoušeli jste si, že jít do školy „po svých“, jet na koloběžce či na kole může být zábava, a my věříme, že jste při tom zažili mnoho příjemných a veselých chvil.  

Mgr. Blanka Váňová

11. května naši žáci opět prodávali po obci Choltice žluté kytičky v rámci Českého dne proti rakovině. Žáci utvořili 4 skupinky, kdy prodávali symbolické kytičky po škole a městysi. Žáci celkově vybrali krásných 10.658,-.

Děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc.

kyticky 01 kyticky 02

Ing. Jan Brožek

Před Vánoci jsme se zapojili do Evropské výměny vánočních dekorací. Naše andílky jsme poslali do 30 zemí a za to nám přišly ozdoby na stromeček z celé Evropy. Vyměňujeme si ale i nazpívané koledy, informace o školách a o slavení Vánoc v různých zemích. Poslechněte si koledu v provedení našich žáků a podívejte se na naši vánoční výzdobu.

Krásné svátky.

Vanoce ve  skole 2021

Mgr. Iva Sedláčková