Dne 28. června se uskutečnila neuvěřitelná fotbalová bitva, která se zapíše do sportovní historie Základní školy v Cholticích.

Své síly změřili týmy otřelých fotbalistek z 8. a 9. třídy proti neohrožených borcům z 1. ročníku za neustálého povzbuzování roztleskávačů z 8. A.

Po nelítostné bitvě, kdy si oba týmy nedali nic zadarmo skončilo toto utkání remízou 6:6. Důležitější nežli výsledek, ale byla dobrá nálada, která na hřišti panovala podpořena skvělým publikem, které neúnavně fandilo obou týmům.

Velka fotbalova bitva 01 Velka fotbalova bitva 02 Velka fotbalova bitva 03 Velka fotbalova bitva 04

Ing. Jan Brožek

V pátek 24. června a v pondělí 27. června se uskutečnila sportovní olympiáda O pohár starosty městyse Choltice. V pátek se mezi sebou utkali  žáci 1. – 4. tříd  a v pondělí žáci 5. – 8. ročníků. Soutěžilo se v osmi disciplínách jak tradičních, jako byl dálkový běh či skok z místa, tak i netradičních jako je diskgolf, stoj na jedné noze či stavění komínu z kostek.

Všichni žáci si olympiádu užili a bylo k vidění spousty zajímavých sportovních výkonů.

casopis 5B 22

Žáci z 5.B pracovali v průběhu května a června o hodinách psaní na třídním časopisu.

Společně si vymysleli a odhlasovali název, vzhled titulní strany i všechny články. Všichni se zapojili a zjistili, že vymyslet a sepsat článek není nic jednoduchého. Celou třídu velmi chválím a děkuji za úspěšné dokončení společné práce.

Časopis si můžete prohlédnout v příloze.

Kaolína Říhová

Výlet třídy 4. B se konal 16 a 17.6.2022. Pěšky jsme šli od Žižkova dubu na zříceninu hradu Lichnice, Lovětínskou roklí do Třemošnice a podél řeky Doubravy až do Ronova, tedy asi 14 km. Na Lichnici nás paní průvodkyně seznámila s historií hradu, vylezli jsme na rozhlednu a uchvátil nás výhled do okolí. V Lovětínské rokli jsme hledali tajné zprávy a indicie k pokladu. Všechny skupiny  nakonec musely spolupracovat a vyluštit kód zámků. To se povedlo a tak se mohla rozdělit sladká odměna. Bouřku jsme přečkali na chatě s hrou Městečko Palermo. Po opékání buřtíků jsme šli do spacáků. Všichni únavou usnuli téměř hned a vyspali se do růžova. Ráno nás čekala hra na louce a pak už jen návrat domů.

Děkujeme paní Radce Zelenkové, že si našla čas a výlet si užila s námi.

Vylet 4B 02 Vylet 4B 05 Vylet 4B 10 Vylet 4B 15
 camera Další foto...

Marie Brožová a Lenka Jiřišťová

Žáci 9. ročníku v rámci školního výletu navštívili nejmodernější laser game arénu v Jaroměři. Každý žák si během sedmi her vyzkoušel různé herní módy a užil si mnoho legrace. Hráči byli rozděleni do dvou skupin po deseti lidech. Nutno přiznat, že třídní učitel Jan Brožek, a ani asistentka Markéta Zářecká se nestali největší lovnou zvěří a dokonce některé hry i vyhráli.

Děkujeme Kamče Kolářové za skvělé zorganizování výletu, domluvení hry a naplánovaní cesty vlakem.

lg 1 lg 2

Ing. Jan Brožek

Ve čtvrtek proběhlo školní kolo Přírodovědné poznávací soutěže 2022. Celkem se zúčastnilo 29 žáků a žákyň z prvního i druhého stupně naší školy. Do okresního kola postupují první tři nejlepší z každé kategorie (Vanesa Kacafírková, Markéta Hamerníková, Štěpán Řehák, Sofie Kišová, Maja Křemenáková, Barbora Volejníková, Justýna Podhorníková, Karolína Mlynářová, Markéta Skřivánková a Veronika Jelínková). V letošním roce obsadíme kategorie 3., 5., 6. a 8. ročníku. Okresní kolo proběhne v Pardubicích na DDM Alfa 2.6.2022. Všem soutěžícím děkujeme za účast a projevené znalosti a postupujícím přejeme hodně úspěchů.

ps1 ps2 ps3

Mgr. Hana Ošlejšková