Dne 17.1.2022 jsme se v rámci projektu I KAP II. vydali opět do Přelouče. Tentokrát projektový den probíhal v prostorách určených pro praxe studentů Gymnázia a Střední odborné školy v Přelouči. Téma tisk na textil oslovilo 14 žáků z 9. - 8. tříd. Jejich práce na návrhu potisku byla korunována velmi zdařilými kreacemi na látkových taškách, které si žáci odnesli na památku domů. Děkujeme za krásný projekt.

I KAP II II 25 I KAP II II 32 I KAP II II 35 I KAP II II 37

Mgr. Zuzana Vyhnálková

V říjnu se ke mně dostal e-mail s informací, že se v prosinci bude konat v Heřmanově Městci v Židovském dvojdomku vánoční výstava „Andělské vánoce“ se soutěží o nejkrásnějšího anděla. Před dvěma lety jsme s dětmi tuto výstavu navštívili a moc se nám líbila.

Při pracovních činnostech se nám podařilo vyrobit anděly z vařeček a kukuřičného šustí. Když se výstava instalovala, odvezla jsem naše „vařečky“ do dvojdomku na výstavu a následnou sobotu

28.11. jsem se telefonicky dozvěděla, že si mám odpoledne přijet pro cenu, neboť jsme byli odbornou porotou oceněni. A světe, div se, byli jsme první v kategorii kolektivů ZŠ – I. stupeň.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak jsme s Eliškou cenu přebíraly a také, jakjsme se s dětmi jely následně na výstavu podívat a prohlédnout si můžete nejen naše „vařečky“, ale i jiné exponáty.

vystava andelu 18 vystava andelu 03 vystava andelu 06 vystava andelu 15

Mgr. Z. Bílková, 3. B

Před Vánoci jsme se zapojili do Evropské výměny vánočních dekorací. Naše andílky jsme poslali do 30 zemí a za to nám přišly ozdoby na stromeček z celé Evropy. Vyměňujeme si ale i nazpívané koledy, informace o školách a o slavení Vánoc v různých zemích. Poslechněte si koledu v provedení našich žáků a podívejte se na naši vánoční výzdobu.

Krásné svátky.

Vanoce ve  skole 2021

Mgr. Iva Sedláčková

V pátek 3.11.2021 navštívil choltickou školku Mikuláš, anděl a čerti. Děti krásně zazpívali, zarecitovali a dostali za to odměnu. Ti nejhodnější si ji mohli vzít přímo od čerta. Děkujeme našim deváťákům za realizaci akce.

Mikulas 01 Mikulas 08 Mikulas 11 Mikulas 13

Mgr. Iva Sedláčková

Geometrie i grafy můžou bavit, když jste dobrá parta a učíte se zážitkem.

Geometrie a grafy v matematice 01 Geometrie a grafy v matematice 02 Geometrie a grafy v matematice 03 Geometrie a grafy v matematice 04

Bc. Renáta Šťastná

I Keltové se chtěli líbit. Pomohli jsme jim vyrobit šperky a zapsat jejich písmem poselstvo.

Projekt keltove 01 Projekt keltove 02 Projekt keltove 03 Projekt keltove 04

Bc. Renáta Šťastná