Ve středu 16.6. se naše třída vypravila autobusem do Babiččina údolí. Navštívili jsme zámek Ratibořice a prohlédli si interiéry. Potom jsme se vypravili na procházku podél řeky Úpy – zastavili jsme se a prohlédli si mlýn, stavení Staré bělidlo a Viktorčin splav. Zde jsme se osvěžili a vrátili se zpět k autobusu. Jeli jsme se podívat do centra Náchoda a na zámek. Za odměnu a pěkné chování jsme si zasloužili zmrzlinu a posezení v příjemné cukrárně na náměstí. Výlet se nám vydařil a těšíme se na další.

Vylet 5 B 01 Vylet 5 B 02 Vylet 5 B 06 Vylet 5 B 15
 camera Další foto...      

Mgr. Božena Špilínková – TU, Iva Ugrinová - AP

V pátek 21. května se všichni prvňáčci účastnili projektu Veselé zoubky. Povídání o zoubcích jsme věnovali dost času. Už víme, jak a proč si máme zoubky čistit.

Nejprve jsme se podívali na pohádku "Jak Hurvínka bolel zub". Hurvínek si pro nás vymyslel také několik úkolů. Využili jsme interaktivní tabuli v 1. A a všechno jsme si pěkně vyzkoušeli. Nejvíce nás bavilo nakupování a kvízy. Nakonec žáci dostali balíček pro správné čištění zubů.

vesele zoubky 01 vesele zoubky 03 vesele zoubky 16 vesele zoubky 17
 camera Další foto...      

Tereza Kopová

Dne15.6. v úterý jsme vyrazili od školy směrem ke krásně malované zastávce, kde někdo hned poznal, že se z ní dostane domů, a pokračovali jsme na začátek polní cesty na křižovatce. Všechny děti z Chrtník rády pohovořily, kde bydlí. Na polní cestě děti poznaly kvetoucí bez, obilí a některé další rostliny. Když jsme měli v nohách potřebný 1 km, o kterém se budeme učit v matematice, byli jsme na prvním zastavení. Přečetli jsme nápis na jedousovském hřbitově a kolem rybníku se dostali na skvělé hřiště, kde se děti oddaly svačině, odpočinku a hrám. Pak jsme pokračovali ke kapličce a polní cestou ke Kříži, opět menší odpočinek s malým třešňovým osvěžením a podél pole jsme sešli opět do Choltic, shlédli práci bagru na Podrybníčkách a vzhledem ke vzrůstající teplotě zvolili cestu zpět do školy ve vlídném a osvěžujícím stínu choltické obory. Příjemně uchozeni všichni snědli vynikající letní oběd. Zvládli přes 7 km pěší chůze. Děkuji všem dospělým průvodcům, kteří pomohli vyřešit i ztrátu batohu.

pesi vylet prvnich trid 04 pesi vylet prvnich trid 12 pesi vylet prvnich trid 17 pesi vylet prvnich trid 23
  camera Další foto...        

Mgr.Ivana Benešová

Ve čtvrtek 10. 6. 2021 jsme konečně mohli uspořádat oblíbený BLEŠÍ TRH. Tato charitativní akce se koná vždy za stejným účelem – finančně pomoct nemocným či znevýhodněným dětem. Letošní rekordní výtěžek 8500 Kč poputuje na transparentní účet Kubíka Honka, který se od narození potýká s dětskou mozkovou obrnou. Peníze budou použity na jeho neurorehabilitační léčbu v lázních Klimkovice. Moc děkuji všem dobrovolníkům, kteří pomáhali s organizací a prodejem, věnovali věci do trhu, pekli dobroty nebo přispěli finančně.

Mgr. Eva Nevečeřalová

Malí malíři z 2. B využili ve čtvrtek 3. 6. krásného, téměř  letního, počasí. Odebrali se na výtvarnou výchovu do obory, kde se pokusili výtvarně zachytit zámek. Jak byli úspěšní, si můžete prohlédnout v příloze.

 

cholticky_zamek_01
cholticky_zamek_01
cholticky_zamek_02
cholticky_zamek_02
cholticky_zamek_03
cholticky_zamek_03
cholticky_zamek_04
cholticky_zamek_04
cholticky_zamek_05
cholticky_zamek_05
cholticky_zamek_06
cholticky_zamek_06
cholticky_zamek_07
cholticky_zamek_07
cholticky_zamek_08
cholticky_zamek_08
cholticky_zamek_09
cholticky_zamek_09
cholticky_zamek_10
cholticky_zamek_10
cholticky_zamek_11
cholticky_zamek_11
cholticky_zamek_12
cholticky_zamek_12
cholticky_zamek_13
cholticky_zamek_13
cholticky_zamek_14
cholticky_zamek_14
cholticky_zamek_15
cholticky_zamek_15
cholticky_zamek_16
cholticky_zamek_16
cholticky_zamek_17
cholticky_zamek_17
cholticky_zamek_18
cholticky_zamek_18
cholticky_zamek_19
cholticky_zamek_19

Mgr. Zuzana Bílková, tř. uč.

velikonoce 01velikonoce 02

I když máme distanční výuku a nemůžeme se potkávat ve škole,
nebere nám to chuť dělat zajímavé věci společně.

Zkrácený velikonoční týden jsme si mimo jiné povídali o Velikonocích a jejich tradicích, doma jsme tvořili a máme mnoho zajímavých výtvorů a nápadů.

Připomeňte si tradice s námi a potěšte se z našich dekorací.