Informace SRPŠ

Většina rodičů se setká se sdružením převážně jen při vybírání příspěvku ve výši 200,- Kč na začátku školního roku a mnozí si kladou otázku, na co jsou tyto finance použity. Z tohoto příspěvku zůstává 70, - Kč třídním učitelům / do třídního fondu /, kteří s těmito financemi hospodaří sami dle potřeb. Zbytek peněz je rozdělován zpět žákům formou příspěvku na plavání, lyžařský výcvik žáků školy, každým rokem se přispívá prvňáčkům na knihu, kterou obdrží při pasování na čtenáře, a na nákup odměn pro 1. třídy do školy v přírodě. Dále jsou finance použity na zakoupení odměn žákům při pořádání různých sportovních a společenských akcí/ např. Choltické muzicírování, Paleta slunce, Den dětí apod. … /.

Sdružení si z Vašich financí nehradí žádné svoje výlohy na činnost.

Sdružení financuje, případně spolufinancuje dopravu na různé školní akce či soutěže. V tomto školním roce se kupříkladu jedná o běh Terryho Foxe, výlet družiny do Hvězdárny v Pardubicích , výlet 1. stupně do Tonga a prosincové kino pro 2. stupeň , dále hradíme dopravu na soutěže , kterých se škola zúčastní.

Dvakrát ročně pořádáme sběr papíru. Tento školní rok proběhl již na podzim a nyní v pátek 22. května. Na konci roku jsou všechny zúčastněné děti odměněny a zároveň se vyhlašují děti, které donesly největší množství sběru. Sbírejte tedy papír společně s Vašimi dětmi a podpořte tak jejich ekologickou aktivitu (peníze utržené za sběr papíru jdou do fondu SRPŠ, které je pak může během roku použít na již zmiňované akce).

Další akce , která probíhá každý rok v listopadu, je „Čekání na Martina“. Nesmíme zapomenout na únorovou akci ve sportovním duchu - a tou je turnaj ve stolním tenise.

Děkujeme a v případě podrobnějších informací se obraťte na svého zástupce třídy pro SRPŠ.

Dita Piskačová

srps15.png"