Dne 11.11.2021 se 15 žáků z 9.A a 8.A, B zúčastnilo projektového dne I KAP II Grafika téma lept.

Krásné prostředí chemické laboratoře Gymnázia a Střední odborné školy v Přelouči spolu s odborným výkladem profesorů žáky zaujalo a jejich prvotiny byly velmi vydařené.

Moc děkujeme a těšíme se na druhý projektový den. 

I KAP II 04 I KAP II 05 I KAP II 06
 camera Další foto...    

Mgr. Zuzana Vyhnálková

Ve středu  se děti vypravily na cestu za zážitky do EKO centra v Oucmanicích. Byl to náš první pobyt, takže zážitků bylo požehnaně. Děti se naučily péct vánočku a to tak dobře, že byla skoro jako kupovaná. Poznávaly bylinky a jejich pozitivní  účinky, dokázaly si sami namíchat bylinkový čaj podle chuti a zjistily, že jablíčko se nemusí jen jíst, ale dají se z něj udělat křížaly, kompot i čaj. Nezapomněli jsme ani na nějaký dárek domů, takže jsme si metodou drátkování vyrobili krásný korálkový stromeček, který se povedl opravdu všem a nakonec jsme ve skupinkách vyrobili ptačí budky. Ty  jsme umístily  v Cholticích a okolních vesnicích. A dokonce už umíme rozpoznat zvířecí stopy.

Pobyt se nám  opravdu líbil, mnoho nového jsme se naučili, zalumpačili jsme si na pokojích a s úsměvem na rtech jsme se vrátili do rodičovské náruče.

Oucmanice 3 tridy 02 Oucmanice 3 tridy 10 Oucmanice 3 tridy 33 Oucmanice 3 tridy 41
 camera Další foto...      

Mgr. Štoková Jaroslava

Ve středu 10.11.2021 se 11 žáků deváté třídy vypravilo na akci k volbě povolání Technohrátky, která se konala na Střední průmyslové škole potravinářství a služeb v Pardubicích. Žáci navštívili pekařskou dílnu, biologickou laboratoř, cukrářskou dílnu, sledovali dárkové vázání zboží, prostírání stolu, senzorické hodnocení pečiva,….Na závěr se zúčastnili zábavné hry. Snad se našim deváťákům bude lépe rozhodovat o budoucím studiu a následném povolání.

Technohratky2 08 Technohratky2 13 Technohratky2 16 Technohratky2 35
 camera Další foto...      

Mgr. Božena Špilínková, Iva Ugrinová

V pátek 22. 10. 2021 se vypravila část 3. B (ta zdravá) do Východočeského muzea v Pardubicích. Zavítali jsme do tajuplného podzemního světa jeskyní. Zjistili jsme, jak se tomuto zdánlivě nehostinnému prostředí přizpůsobila zvířata, která v něm žijí. Na závěr jsme si vybarvili nebo vyrobili netopýra.

vylet 3B vm pce 01 vylet 3B vm pce 11 vylet 3B vm pce 17 vylet 3B vm pce 19
 camera Další foto...      

Mgr. Z. Bílková

V pátek 22. října se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků akce „Přehlídka středních škol Pardubického kraje“ v Enteria aréně. Měli možnost, seznámit se s nabídkou oborů jednotlivých škol a vybrat si obor, který by pro ně mohl být ten pravý.

Přehlídka byla velmi zajímavá, žáci potkali mimo jiné bývalé spolužáky ze základní školy, vyzkoušeli si praktické činnosti a mohli ochutnat různé dobroty či jiné občerstvení.

veletrh skol 1 veletrh skol 2 veletrh skol 3 veletrh skol 4

Jan Brožek

Ve středu 20.10. se 2.A a 2.B vydala na průzkum stavby rybníka Podrybníčky. Seznámili jsme se s pojmem hráz a proč je zpevněna, prohlédli jsme si stavidlo a objevili, kudy při vypouštění odtéká voda a kam. Hledali jsme, jak se voda do rybníka dostane.

Exkurze Choltice rybnik 01 Exkurze Choltice rybnik 08 Exkurze Choltice rybnik 09 Exkurze Choltice rybnik 12
 camera Další foto...      

Mgr. Ivana Benešová