Preloucky kaprik

Gratulujeme našemu žákovi Davidu Kolářovi ke krásnému umístění v soutěži Přeloučský kapřík, která se konala 4.5.2024.

Petrův zdar!

Mgr. Iva Sedláčková

My se o své zdraví bát nemusíme, protože ve škole máme několik skvělých žáků – zdravotníků, kteří nás reprezentovali na soutěži Hlídek mladých zdravotníků. Ta letos proběhla ve Skautském centru v Pardubicích v pondělí 6. května 2024. Za vzornou reprezentaci školy bych ráda poděkovala: Emě Cingelové, Tomáši Vášovi, Justýně Podhorníkové, Markétě Skřivánkové, Elišce Janebové, Alžbětě Krejcarové, Michaele Knéblové, Tereze Černé, Amálii Abreškové, Nicolle Trpišovské a Tereze Plačkové.

mlady zdravotnik 01 mlady zdravotnik 02 mlady zdravotnik 03 mlady zdravotnik 04 mlady zdravotnik 05

Mgr. Hana Ošlejšková

30. dubna se uskutečnilo školní kolo Přírodovědné poznávací soutěže. Zúčastnilo se celkem 29 žáků ze třetích, čtvrtých, pátých, sedmých a osmých tříd. Utkali se v poznávání rostlin a živočichů. Nejlepších výsledků dosáhli:

• ze 3. tříd: Radim Nešetřil, Anežka Kliková a Tereza Dudlíčková,
    • ze 4. tříd: Adéla Fofoňková, Adéla Daňková a Václav Kadlec,
    • z 5 tříd: Vanesa Kacafírková, Berenika Černochová a Markéta Hamerníková,
    • 7. třídu reprezentovala Vanessa Pernerová
    • a z 8. tříd byly nejlepší: Justýna Podhorníková, Denisa Šebková a Karolína Minaříková.

Všem soutěžícím děkujeme za krásné výsledky a výše uvedeným reprezentantům školy budeme držet pěsti v okresním kole, které proběhne 6.6. v Pardubicích.

Prirodovedna poznavaci soutez 01 Prirodovedna poznavaci soutez 02 Prirodovedna poznavaci soutez 03 Prirodovedna poznavaci soutez 04

Mgr. Hana Ošlejšková

Dne 26. 3. 2024 se naše škola poprvé zúčastnila krajského kola Soutěže ve španělském jazyce,  ve kterém Monika Havlíková (9. B) velice úspěšně prokázala, že komunikovat  v běžných situacích v cizím jazyce se můžeme naučit za pouhý rok a půl. Blahopřejeme Monice ke čtvrtému místu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Blanka Váňová

Ve středu 6. 12. 2023 se naše žákyně  Nikol Kožená z 9. A a Veronika Mňuková z 9. B zúčastnily prezenční části soutěže Agyslingua pořádané Anglickým gymnáziem, SOŠ a VOŠ v Pardubicích.

Po úspěšném zpracování vlastního videa na téma Co nás činí šťastnými a co nešťastnými prokázaly v této části výborné znalosti angličtiny nejen v oblasti gramatiky a slovní zásoby, ale také ve schopnosti porozumět poslechu a hovořit plynně anglicky na zadaná témata, a to v úrovni B1.  Žákyním blahopřejeme a děkujeme Mgr. M. Hanušové za přípravu žákyň na soutěž.

Mgr. Blanka Váňová

Olympiáda v českém jazyce se řadí mezi velmi obtížné soutěže. Soutěžícímu nestačí umět pravopis, ale musí mít jazykový cit, širokou slovní zásobu a zvládnout významové nuance slov. Školní kolo proběhlo na naší škole ve čtvrtek 30. 11. a zúčastnilo se ho celkem 22 žáků z 8. a 9. tříd. Nejlepších výsledků dosáhli Monika Havlíková z 9.B a Vilém Hladík z 8.B. Oba postupují do okresního kola, které se uskuteční na konci ledna příštího roku v Pardubicích. Náhradníky na 3. a 4. místě jsou Veronika Mňuková z 9.B a Nicol Kožená z 9.A. Všem soutěžícím děkujeme za účast a ochotu pracovat nad rámec běžných školních povinností.

Mgr. Eva Nevečeřalová

Školní informační systém