Ve středu 6. 12. 2023 se naše žákyně  Nikol Kožená z 9. A a Veronika Mňuková z 9. B zúčastnily prezenční části soutěže Agyslingua pořádané Anglickým gymnáziem, SOŠ a VOŠ v Pardubicích.

Po úspěšném zpracování vlastního videa na téma Co nás činí šťastnými a co nešťastnými prokázaly v této části výborné znalosti angličtiny nejen v oblasti gramatiky a slovní zásoby, ale také ve schopnosti porozumět poslechu a hovořit plynně anglicky na zadaná témata, a to v úrovni B1.  Žákyním blahopřejeme a děkujeme Mgr. M. Hanušové za přípravu žákyň na soutěž.

Mgr. Blanka Váňová

Olympiáda v českém jazyce se řadí mezi velmi obtížné soutěže. Soutěžícímu nestačí umět pravopis, ale musí mít jazykový cit, širokou slovní zásobu a zvládnout významové nuance slov. Školní kolo proběhlo na naší škole ve čtvrtek 30. 11. a zúčastnilo se ho celkem 22 žáků z 8. a 9. tříd. Nejlepších výsledků dosáhli Monika Havlíková z 9.B a Vilém Hladík z 8.B. Oba postupují do okresního kola, které se uskuteční na konci ledna příštího roku v Pardubicích. Náhradníky na 3. a 4. místě jsou Veronika Mňuková z 9.B a Nicol Kožená z 9.A. Všem soutěžícím děkujeme za účast a ochotu pracovat nad rámec běžných školních povinností.

Mgr. Eva Nevečeřalová

David Kolar

Dne 4.11.2023 se žák naší školy David Kolář zúčastnil rybářské soutěže na Slavíkových ostrovech a ve své kategorii ve velké konkurenci vyhrál. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úlovků!

Mgr. Iva Sedláčková, ředitelka školy

Krajská knihovna v Pardubicích vyhlásila v lednu 2023 již 29. ročník celostátní literární soutěže O pardubický pramínek. Účastníci letošního kola zpracovávali libovolný prozaický text na téma Tak jsem tady...  Maja Křemenáková, Sofie Kišová a Valérie Kočová, žákyně 6. B, si s tímto tématem výborně poradily. Jejich práce bohužel nedosáhly na stupně vítězů, avšak svou snahou, pílí a originálním uchopením zadání se minimálně pro mě staly vítězkami.

Mgr. Barbora Nermuťová

V pátek 12. května si žáci 7. a 8. třídy změřili síly se žáky ze škol Pardubicka.

Tématem byla první pomoc. Kromě praktického poskytnutí první pomoci, sestavení nosítek, obvazové techniky a testu z teorie první pomoci si vyzkoušeli i test, který si pro ně připravili hasiči. Ze soutěže si přivezli nové zkušenosti i drobné dárky, které pro ně připravil ČČK Pardubice. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a doufáme, že příští rok budou ještě úspěšnější.

mlady zdravotnik 01 mlady zdravotnik 02 mlady zdravotnik 03 mlady zdravotnik 04

Mgr. Hana Ošlejšková

10. května jsme uspořádali školní kolo Přírodovědné poznávací soutěže. Zúčastnilo se ho celkem 34 žáků. Nejlepšími z nich byli:

3. TŘÍDA:

1. místo: Václav Kadlec             34,5 b.
2. – 3. místo: Tereza Bartošová   33,5 b.
2. – 3. místo: Adéla Daňková       33,5 b.

4. TŘÍDA:

1. místo: Vanesa Kacafírková     52 b.
2. místo: Berenika Černochová 48,5 b.
3. místo: Markéta Hamerníková 43,5 b.

5. - 6. TŘÍDA:

1. místo: Sofie Kišová               47,5 b.
2. místo: Maja Křemenáková 46,5 b.
3. místo: Aneta Rabová             31 b.

7. – 9. TŘÍDA:

1. místo: Justýna Podhorníková 81 b.
2. místo: Denisa Šebová               58 b.
3. místo: Adéla Plačková             36,5 b.

Všem účastníkům děkujeme a vítězům gratulujeme.

Prirodovedna poznavaci soutez 01 Prirodovedna poznavaci soutez 02 Prirodovedna poznavaci soutez 03

Mgr. Hana Ošlejšková