Žáci naší školy se zapojili do výtvarné soutěže “Zdravá a nemocná příroda.” Své obrázky nakreslili v hodinách volitelných předmětů ŘíZv a PaJ. Mohli si vybrat z témat - Ekologická železnice, Koloběh recyklace, Třídíme odpad a Odpady u silnic. Obrázky bude hodnotit porota, ale do hlasování se může zapojit i veřejnost na stránkách www.pomahameprirode.cz.

Soutěžní obrázky našich žáků (č.3308 až č. 3321 jsou vyvěšeny na tomto odkaze:
https://www.pomahameprirode.cz/soutezni-kategorie/26-kategorie-ii-stupen-zs-2022.html?start=288

Pomahame prirode 02 Pomahame prirode 04 Pomahame prirode 08 Pomahame prirode 10
camera Další foto...      

Mgr. Marcela Švábová

Dne 14.12.2022 se žáci naší školy Monika Havlíková a Matěj Hošek zúčastnili soutěže v anglickém jazyce AGYSLINGUA. Letos proběhl 13. ročník této soutěže a zúčastnilo se jí asi 130 žáků ze 70 škol. Oběma  gratulujeme k hezkému umístění.

Agyslingua 01 Agyslingua 02 Agyslingua 03

Iva Ugrinová

21. října proběhla další z přírodovědně zaměřených soutěží. Tentokrát se jednalo o soutěž Mladý chemik. Poměřit si své síly v oblasti chemie zkusilo 20 soutěžících. Nejlepších výsledků dosáhli: Martin Hamerník, Matěj Hošek a Hoang Phan Anh. Srdečně gratulujeme vítězům a dalším účastníkům děkujeme za ochotu si zasoutěžit.

Mgr. Hana Ošlejšková

12. října se konalo školní kolo Přírodovědného klokana. Účastnilo se celkem 30 žáků devátých tříd. Nejlepší z nich byli: Patrik Novotný, Martin Hamerník a Natálie Pevná. Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.

Mgr. Hana Ošlejšková

Ve čtvrtek proběhlo školní kolo Přírodovědné poznávací soutěže 2022. Celkem se zúčastnilo 29 žáků a žákyň z prvního i druhého stupně naší školy. Do okresního kola postupují první tři nejlepší z každé kategorie (Vanesa Kacafírková, Markéta Hamerníková, Štěpán Řehák, Sofie Kišová, Maja Křemenáková, Barbora Volejníková, Justýna Podhorníková, Karolína Mlynářová, Markéta Skřivánková a Veronika Jelínková). V letošním roce obsadíme kategorie 3., 5., 6. a 8. ročníku. Okresní kolo proběhne v Pardubicích na DDM Alfa 2.6.2022. Všem soutěžícím děkujeme za účast a projevené znalosti a postupujícím přejeme hodně úspěchů.

ps1 ps2 ps3

Mgr. Hana Ošlejšková

rybarska soutez Gratulujeme našemu žákovi Janu Petříčkovi k vítězství v rybářské soutěži v Heřmanově Městci.

 

 

 

 

 

 

Mgr. Iva Sedláčková