Ve čtvrtek proběhlo školní kolo Přírodovědné poznávací soutěže 2022. Celkem se zúčastnilo 29 žáků a žákyň z prvního i druhého stupně naší školy. Do okresního kola postupují první tři nejlepší z každé kategorie (Vanesa Kacafírková, Markéta Hamerníková, Štěpán Řehák, Sofie Kišová, Maja Křemenáková, Barbora Volejníková, Justýna Podhorníková, Karolína Mlynářová, Markéta Skřivánková a Veronika Jelínková). V letošním roce obsadíme kategorie 3., 5., 6. a 8. ročníku. Okresní kolo proběhne v Pardubicích na DDM Alfa 2.6.2022. Všem soutěžícím děkujeme za účast a projevené znalosti a postupujícím přejeme hodně úspěchů.

ps1 ps2 ps3

Mgr. Hana Ošlejšková

rybarska soutez Gratulujeme našemu žákovi Janu Petříčkovi k vítězství v rybářské soutěži v Heřmanově Městci.

Mgr. Iva Sedláčková

Minulý měsíc se Vaneska K. a Berenika Č. zúčastnily okresní literální soutěže. Bylo to poprvé, co děvčata „poměřila síly“ mimo třídní kolektiv a hned to vyšlo. Bylo z toho 2.a 3. místo v kategorii mladších žáků. Oběma dívkám patří velká gratulace a poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Jaroslava Štoková

Dne 10. prosince 2019 proběhl již 10. ročník soutěže v anglickém jazyce Agyslingua, kterou každý rok pořádá Anglické gymnázium v Pardubicích. Letošního jubilejního ročníku se zúčastnili vítězové školního kola – Ondřej Kocourek v kategorii A2 a Eva Nevečeřalová v kategorii B1.

Konkurence byla vskutku veliká, soutěžili žáci z 35 základních škol a víceletých gymnázií pardubického kraje. Naši žáci se ani v tomto mumraji neztratili a podali pěkný výkon. Všem zúčastněným tímto patří veliké díky.

Těšíme se na další ročník!

agyslingua 01 agyslingua 02 agyslingua 03 agyslingua 04

Veronika Jaklová

V pondělí 2. 12. 2019 se žáci ZŠ Choltice účastnili Šachové přeboru v Pardubicích na krajském úřadě v sále Jana Kašpara. Za první tým hráli žáci: Prokop Horák, Václav Horák, Vanessa Wohlmuthová a Martin Chudomský. V druhém týmu byli žáci: Jan Kopřiva, Luboš Hromádka, Tomáš Joska a Eduard Loužil. Obě družstva si vedla velmi dobře. Ve velké konkurenci šestnácti družstev skončil první tým na krásném pátem místě a druhým tým na místě jedenáctém.

sachovy turnaj 01 sachovy turnaj 02 sachovy turnaj 03 sachovy turnaj 04

Mgr. Iveta Nováková

Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč vyhlásila v říjnu 1. ročník soutěže: Hledáme mladého grafika Pardubického kraje. Záštitu nad soutěží převzal Ing. Bohumil Bernášek, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za školství.

Žáci měli za úkol vytvořit výtvarné dílo na téma: „Život v síti“. Byly osloveny všechny školy v Pardubickém kraji. Do soutěže se přihlásilo 120 žáků se svými výtvory, nakonec komise hodnotila kolem 80 prací. Z naší školy se do soutěže přihlásilo 6 žáků z 8. a 9. třídy.

12. listopadu 2019 jsme se zúčastnili slavnostního vyhodnocení celé soutěže, které probíhalo v tělocvičně Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč za přítomnosti představitelů kraje, města a samozřejmě školy.

Velké gratulace patří: Gizové Simoně z 8.B a Kolářové Elišce z 9.A, které byly oceněny mezi 20 nejlepšími grafiky Pardubického kraje. Děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů.

grafik vv soutez 01 grafik vv soutez 12 grafik vv soutez 21 grafik vv soutez 26

Mgr. Alena Machová