21. října proběhla další z přírodovědně zaměřených soutěží. Tentokrát se jednalo o soutěž Mladý chemik. Poměřit si své síly v oblasti chemie zkusilo 20 soutěžících. Nejlepších výsledků dosáhli: Martin Hamerník, Matěj Hošek a Hoang Phan Anh. Srdečně gratulujeme vítězům a dalším účastníkům děkujeme za ochotu si zasoutěžit.

Mgr. Hana Ošlejšková

12. října se konalo školní kolo Přírodovědného klokana. Účastnilo se celkem 30 žáků devátých tříd. Nejlepší z nich byli: Patrik Novotný, Martin Hamerník a Natálie Pevná. Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.

Mgr. Hana Ošlejšková

Ve čtvrtek proběhlo školní kolo Přírodovědné poznávací soutěže 2022. Celkem se zúčastnilo 29 žáků a žákyň z prvního i druhého stupně naší školy. Do okresního kola postupují první tři nejlepší z každé kategorie (Vanesa Kacafírková, Markéta Hamerníková, Štěpán Řehák, Sofie Kišová, Maja Křemenáková, Barbora Volejníková, Justýna Podhorníková, Karolína Mlynářová, Markéta Skřivánková a Veronika Jelínková). V letošním roce obsadíme kategorie 3., 5., 6. a 8. ročníku. Okresní kolo proběhne v Pardubicích na DDM Alfa 2.6.2022. Všem soutěžícím děkujeme za účast a projevené znalosti a postupujícím přejeme hodně úspěchů.

ps1 ps2 ps3

Mgr. Hana Ošlejšková

rybarska soutez Gratulujeme našemu žákovi Janu Petříčkovi k vítězství v rybářské soutěži v Heřmanově Městci.

Mgr. Iva Sedláčková

Minulý měsíc se Vaneska K. a Berenika Č. zúčastnily okresní literální soutěže. Bylo to poprvé, co děvčata „poměřila síly“ mimo třídní kolektiv a hned to vyšlo. Bylo z toho 2.a 3. místo v kategorii mladších žáků. Oběma dívkám patří velká gratulace a poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Jaroslava Štoková

Dne 10. prosince 2019 proběhl již 10. ročník soutěže v anglickém jazyce Agyslingua, kterou každý rok pořádá Anglické gymnázium v Pardubicích. Letošního jubilejního ročníku se zúčastnili vítězové školního kola – Ondřej Kocourek v kategorii A2 a Eva Nevečeřalová v kategorii B1.

Konkurence byla vskutku veliká, soutěžili žáci z 35 základních škol a víceletých gymnázií pardubického kraje. Naši žáci se ani v tomto mumraji neztratili a podali pěkný výkon. Všem zúčastněným tímto patří veliké díky.

Těšíme se na další ročník!

agyslingua 01 agyslingua 02 agyslingua 03 agyslingua 04

Veronika Jaklová