Ve zdravém těle zdravý duch

Že hodiny tělesné výchovy nemusí být pouze v zimních měsících v tělocvičně se přesvědčili žáci druhého a třetího ročníku. Ti totiž šli o hodinách tělesné výchovy sáňkovat a bobovat na „průhon“ tj. choltický kopec u zámku. Díky skvělému slunečnému počasí byly tyto hodiny velkým zpestřením, což dokazují úsměvy na fotografiích.

Bboby 3 tridy 01 Bboby 3 tridy 12 Bboby 3 tridy 19 Bboby 3 tridy 33

Ing Jan Brožek

Bobování na Průhonu

V úterý 5. 12. po školní návštěvě Mikuláše a jeho party se děti 1. A a 1.B vypravily s pekáči, boby, lopatami, pneumatikami apod. do obory na Průhon, aby si užily sněhové nadílky. Jaká byla nálada na kopci, si můžete prohlédnout v galerii.

průhon 1 průhon 2 průhon 3 průhon 6

Mgr. Z. Bílková a Mgr. J. Štoková

Naše škola vyhrála po dlouhých pěti letech opět okrskové kolo ve florbale pro žáky 8.-9.třídy.

Po prvních dvou výhrách stačila našim borcům v posledním zápase pouze remíza, která se dostavila, a se 7. body jsme se stali vítězi a postoupili do okresního kola konaného ve čtvrtek 23. listopadu.

Školu reprezentovali:

Tomáš Záruba 7.B, Adam Blažek a David Kolář z 8.B, Radek Culek, Tomáš Joska, Janek Pecka a Tomáš Kočí z 9.A a Štěpán Klenka, Pavel Suchánek, Jan Šulaj a Josef Novák z 9.B

Florbal okrsek 02 Florbal okrsek 03 Florbal okrsek 05 Florbal okrsek 07

Mgr. Jakub Khor

V pondělí a v úterý 26. a 27. června proběhla tradiční sportovní olympiáda pro druhý a následně první stupeň.  Žáci druhého stupně se utkali v 8 tradičních i netradičních disciplínách. Žáci zápasili nejen mezi sebou, ale i s velkým teplem. V úterý vyšlo počasí žákům na prvním stupni mnohem lépe a mezi soutěžemi si mohli vyzkoušet i střelbu z paintballových pistolí, která měla největší úspěch. Děkujeme městysu Choltice za nákup občerstvení a cen.

Olympiada 01 Olympiada 04 Olympiada 18 Olympiada 36

Jan Brožek

Na jaře se opět uskutečnily tradiční fotbalové turnaje. Pro I. stupeň to byl McDonald´s Cup, kde žáci 1.-3. třídy navázali na předchozí úspěchy a skončili na třetím místě v pardubickém okrese. Starší žáci 4.-5. třídy skončili na druhém místě v přeloučském okrsku, přičemž nejlepší hráčem týmu byla Eliška Křížová z 5.B, která svými výkony a zápalem zastínila všechny chlapce.

Nejstarší žáci z 8.-9. třídy se také probojovali do okresního kola, kde bohužel skončili poslední pouze s jedním vstřeleným gólem.

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy.

Jan Brožek

Fotbalisté Augustin Šimon, Augustin Kryštof, Nešetřil Radim, Peml Richard, Pšenička Adam, Jelínek Tomáš, Mach Adam, Viselka Andrej, Soukup Filip, Pevný Jakub, Kožený Pavel, Chudomel Marek se zúčastnili dne 26.4.2023 okresního finále 24. ročníku McDonald’s Cupu, které se odehrávalo v nově vybudované CFIG aréně U Stadionu v Pardubicích. První zápas proti Základní škole Holice – Holubova skončil pro naše kluky vítězstvím 3:1, další dva zápasy už tak šťastné nebyly a skončily výsledky Choltice – ZŠ Pardubice Studánka 0:1, Choltice – ZŠ Pardubice Staňkova 0:2. Chlapci si tedy z turnaje odvezli krásné 3. místo a super zážitek ze setkání s Pardubickou fotbalovou legendou Janem Jeřábkem.

Všem chlapcům, kteří se zúčastnili, moc děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim spoustu dalších fotbalových úspěchů.

MC cup 01 MC cup 02 MC cup 06 MC cup 07

Barbora Augustinová

Ve středu 5. 4. před Velikonocemi uspořádala naše škola den chůze. V tento vyrazila každá třída vybranou hodinu na procházku do přilehlé choltické obory. Celkem naši žáci dohromady nachodili 791,5 km, což je vzdušná vzdálenost z Choltic do Naardenu u Amsterdamu, kde je pomník učitele národů Jana Amose Komenského.

Nejdelší kus cesty ušli prvňáčci, kteří dohromady nachodili 127 km, což byla téměř pětina celkové vzdálenosti.

chuze 01 chuze 04 chuze 06 chuze 08

Ing. Jan Brožek