V pátek 31. května se žáci prvních dvou ročníků ZŠ Choltice se na fotbalovém hřišti v Cholticích zúčastnili akce "Měsíc náboru". Pan učitel Brožek spolu s žáky 9.A připravil 8 stanovišť na kterých si děti vyzkoušeli nejen fotbalové dovednosti. Krom hraní fotbalu se jednalo o sestřelování kuželek, hod na cíl, opičí dráha, penalty, vedení míče a běhací hry. Největší úspěch slavili penalty a opičí dráhy, kde děti soutěžili ve dvojících proti sobě.

Děti si to velmi užili a i díky patronům, kteří dětem připravili taneční rozcvičku a navodili sportovní atmosféru.

Mesic naboru 03 Mesic naboru 09 Mesic naboru 06

Ing. Jan Brožek

McDonald Cup Prelouc11. dubna se uskutečnilo okrskové kolo McDonald´s Cup v Přelouči pro žáky 1.-3. a 4.-5. třídy. V kategorii A tj. 1.-3. třída bylo přihlášeno 5 škol a v kategorii B 4.-5. třída 6 škol. V kategorii A naši borci nepoznali chuť porážky a po výsledcích 19:0, 9:0, 11:1 a 4:3 svoji kategorii vyhráli. Starší kluci taky neprohráli žádný zápas, ale s budoucími vítězi ze ZŠ Chvaletice pouze remizovali 3:3, a bohužel díky horšímu skóre 26:10 oproti 43:7, skončili na druhém místě.

Do okresního kola, které se bude konat 25. dubna, postoupili pouze vítězové jednotlivých kategorií.  Z kategorii A jsme to byli my a spolu s námi postupuje ZŠ Chvaletice.

Držte našim klukům a holkám pěsti v dalším kole.

Ing Jan Brožek

První jarní fotbalový turnaj uspořádala naše škola pro žáky 7.-9. tříd v pátek 5. dubna. Bohužel se na tento turnaj přihlásily pouze tři školy. Krom nás ještě obě školy z Přelouče, a to ZŠ Smetanova a ZŠ Masarykovo náměstí. Zápas trval 2x15 minut a o vítězi se rozhodovalo v posledním zápase mezi ZŠ Choltice a ZŠ Masarykovo náměstí. Choltičtí dvakrát v zápase dotahovali a utkání skončilo remízou 2:2. O vítězi tedy rozhodlo skoré, a zatímco my jsme porazili ZŠ Smetanova pouze 5:0, tak ZŠ Masarykova zvítězila 9:0, a díky tomu tento turnaj vyhrála. Do okresního kola postoupily první dvě školy.

Ing. Jan Brožek

V poněkud netradičním duchu proběhl lyžařský kurz, kterého se zúčastnili žáci a žákyně sedmých ročníků. Vrcholky Jizerských hor letos opustil sníh o něco dříve, a tak jsme byli nuceni zanechat lyžařské vybavení doma a nahradit jej pohorkami.

V sobotu 24. února 2024 jsme dorazili na chatu Slovanka. Jakmile se žáci zabydleli ve svých pokojích, následovalo rozdělení do týmů, ve kterých působili po zbytek týdne. Jednotlivým skupinám samozřejmě nechyběly nápadité názvy jako například Brzdy, Medvědi apod.

Každý den jsme v dopoledních hodinách absolvovali výšlap na zajímává a mnohdy opravdu krásná místa. Po vydatném obědě a poledním klidu nás čekal odpolední program, kdy nastal čas na probuzení týmového ducha. Žáci totiž při hrách a nejrůznějších úkolech sbírali body pro svůj tým v celotýdenní soutěži. Předposlední den našeho pobytu došlo na slavnostní vyhodnocení výherců, ale ocenění za skvělou spolupráci dostali i všichni ostatní.

Bez úrazů a plni zážitků jsme se navrátili 2. 3. 2024 do Choltic a můžeme s hrdostí říct, že máme v nohách téměř 80 km.

Turisticky kurz 009 Turisticky kurz 024 Turisticky kurz 050 Turisticky kurz 075

Mgr. Barbora Nermuťová

Ve zdravém těle zdravý duch

Že hodiny tělesné výchovy nemusí být pouze v zimních měsících v tělocvičně se přesvědčili žáci druhého a třetího ročníku. Ti totiž šli o hodinách tělesné výchovy sáňkovat a bobovat na „průhon“ tj. choltický kopec u zámku. Díky skvělému slunečnému počasí byly tyto hodiny velkým zpestřením, což dokazují úsměvy na fotografiích.

Bboby 3 tridy 01 Bboby 3 tridy 12 Bboby 3 tridy 19 Bboby 3 tridy 33

Ing Jan Brožek

Bobování na Průhonu

V úterý 5. 12. po školní návštěvě Mikuláše a jeho party se děti 1. A a 1.B vypravily s pekáči, boby, lopatami, pneumatikami apod. do obory na Průhon, aby si užily sněhové nadílky. Jaká byla nálada na kopci, si můžete prohlédnout v galerii.

průhon 1 průhon 2 průhon 3 průhon 6

Mgr. Z. Bílková a Mgr. J. Štoková

Naše škola vyhrála po dlouhých pěti letech opět okrskové kolo ve florbale pro žáky 8.-9.třídy.

Po prvních dvou výhrách stačila našim borcům v posledním zápase pouze remíza, která se dostavila, a se 7. body jsme se stali vítězi a postoupili do okresního kola konaného ve čtvrtek 23. listopadu.

Školu reprezentovali:

Tomáš Záruba 7.B, Adam Blažek a David Kolář z 8.B, Radek Culek, Tomáš Joska, Janek Pecka a Tomáš Kočí z 9.A a Štěpán Klenka, Pavel Suchánek, Jan Šulaj a Josef Novák z 9.B

Florbal okrsek 02 Florbal okrsek 03 Florbal okrsek 05 Florbal okrsek 07

Mgr. Jakub Khor