Dne 28. června se uskutečnila neuvěřitelná fotbalová bitva, která se zapíše do sportovní historie Základní školy v Cholticích.

Své síly změřili týmy otřelých fotbalistek z 8. a 9. třídy proti neohrožených borcům z 1. ročníku za neustálého povzbuzování roztleskávačů z 8. A.

Po nelítostné bitvě, kdy si oba týmy nedali nic zadarmo skončilo toto utkání remízou 6:6. Důležitější nežli výsledek, ale byla dobrá nálada, která na hřišti panovala podpořena skvělým publikem, které neúnavně fandilo obou týmům.

Velka fotbalova bitva 01 Velka fotbalova bitva 02 Velka fotbalova bitva 03 Velka fotbalova bitva 04

Ing. Jan Brožek

V pátek 24. června a v pondělí 27. června se uskutečnila sportovní olympiáda O pohár starosty městyse Choltice. V pátek se mezi sebou utkali  žáci 1. – 4. tříd  a v pondělí žáci 5. – 8. ročníků. Soutěžilo se v osmi disciplínách jak tradičních, jako byl dálkový běh či skok z místa, tak i netradičních jako je diskgolf, stoj na jedné noze či stavění komínu z kostek.

Všichni žáci si olympiádu užili a bylo k vidění spousty zajímavých sportovních výkonů.

Ing. Jan Brožek

Holky a kluci z 6. ročníku se ve dnech 11. a 12. května zúčastnili turnaje ve vybíjené v Moravanech. Obě družstva obsadila 7. místo.

Vybijena 01  Vybijena 02  Vybijena 03

Marcela Švábová

Na turnaji McDonald Cup v malé kopané naši fotbalisté postoupili z 1. místo okrskového kola do okresního finále, které se konalo 28. 4. v areálu Pamako v Pardubicích. Tam se utkali s dalšími třemi nejlepšími týmy okresu, tj. ZŠ Benešovo náměstí, ZŠ Ohrazenice a ZŠ Dříteč. Ve velmi vyrovnané skupině, kde všechna utkání krom jednoho skončila remízou 1:1 nebo 0:0, rozhodlo o našem celkovém prvenství vítězství 3:1 nad ZŠ Ohrazenice.  Dne 9. května se tak již po třetí za sebou zúčastní naše škola krajského finále McDonald Cup v areálu Pod Vinicí v Pardubicích, kde se střetnou s nejlepšími školami z chrudimského, ústeckého a svitavského okresu. Přijeďte podpořit naše nadějné fotbalisty.

Ostatní ročníky takové štěstí neměli a žáci 4. a 5. třídě po bojovném výkonu skončili na čtvrtém místě v McDonald Cupu a žáci 7. – 9. tříd taktéž na čtvrtém místě v okrskovém kole v malé kopané.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci a chlapcům v 1. – 3. třídě přejeme hodně úspěchů v krajském finále.

McDonald Cup 07 McDonald Cup 20 McDonald Cup 27 McDonald Cup 31
 camera Dalčí foto...

Ing. Jan Brožek

Dne 16. 12. proběhl v malé tělocvičně druhý ročník vánočního turnaje v dodgeballu smíšených družstev (dodgeball = americká vybíjená). Turnaj byl určen pro žáky druhého stupně a zúčastnily se ho 4 smíšené týmy. Vítězem se stal tým chlapců 7.A, s hráčkou z 9.A. Druhé místo obsadilo smíšené družstvo 8. tříd. Třetí místo získal tým z 9. třídy. Statečně bojovaly i dívky ze 7. třídy doplněné o jednoho spolužáka.

Turnaj probíhal na opravdu vysoké úrovni, děkujeme všem zúčastněným a budeme se těšit na příště.

Ing. Jan Brožek

V pátek 6. 12. 2019 proběhl na škole ZŠ Řečany nad Labem již jubilejní dvacátý ročník „ Turnaje ve vánočním šplhu“, který je určen pro žáky 1. stupně. Soutěžící od 1. do 5. třídy šplhali na tyči, chlapci a dívky v samostatné kategorii. Během dopoledne byl navíc připraven doprovodný program pro všechny, kteří čekali, až na ně přijde řada. Naše škola suverénně ovládla kategorii „Chlapci 1. třída“, ve které žáci z 1.B obsadili první tři místa.