V pondělí a v úterý 26. a 27. června proběhla tradiční sportovní olympiáda pro druhý a následně první stupeň.  Žáci druhého stupně se utkali v 8 tradičních i netradičních disciplínách. Žáci zápasili nejen mezi sebou, ale i s velkým teplem. V úterý vyšlo počasí žákům na prvním stupni mnohem lépe a mezi soutěžemi si mohli vyzkoušet i střelbu z paintballových pistolí, která měla největší úspěch. Děkujeme městysu Choltice za nákup občerstvení a cen.

Olympiada 01 Olympiada 04 Olympiada 18 Olympiada 36
camera Další foto...      

Jan Brožek

Na jaře se opět uskutečnily tradiční fotbalové turnaje. Pro I. stupeň to byl McDonald´s Cup, kde žáci 1.-3. třídy navázali na předchozí úspěchy a skončili na třetím místě v pardubickém okrese. Starší žáci 4.-5. třídy skončili na druhém místě v přeloučském okrsku, přičemž nejlepší hráčem týmu byla Eliška Křížová z 5.B, která svými výkony a zápalem zastínila všechny chlapce.

Nejstarší žáci z 8.-9. třídy se také probojovali do okresního kola, kde bohužel skončili poslední pouze s jedním vstřeleným gólem.

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy.

Jan Brožek

Fotbalisté Augustin Šimon, Augustin Kryštof, Nešetřil Radim, Peml Richard, Pšenička Adam, Jelínek Tomáš, Mach Adam, Viselka Andrej, Soukup Filip, Pevný Jakub, Kožený Pavel, Chudomel Marek se zúčastnili dne 26.4.2023 okresního finále 24. ročníku McDonald’s Cupu, které se odehrávalo v nově vybudované CFIG aréně U Stadionu v Pardubicích. První zápas proti Základní škole Holice – Holubova skončil pro naše kluky vítězstvím 3:1, další dva zápasy už tak šťastné nebyly a skončily výsledky Choltice – ZŠ Pardubice Studánka 0:1, Choltice – ZŠ Pardubice Staňkova 0:2. Chlapci si tedy z turnaje odvezli krásné 3. místo a super zážitek ze setkání s Pardubickou fotbalovou legendou Janem Jeřábkem. 

Všem chlapcům, kteří se zúčastnili, moc děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim spoustu dalších fotbalových úspěchů. 

MC cup 01 MC cup 02 MC cup 06 MC cup 07
camera Další foto...      

Barbora Augustinová

Ve středu 5. 4. před Velikonocemi uspořádala naše škola den chůze. V tento vyrazila každá třída vybranou hodinu na procházku do přilehlé choltické obory. Celkem naši žáci dohromady nachodili 791,5 km, což je vzdušná vzdálenost z Choltic do Naardenu u Amsterdamu, kde je pomník učitele národů Jana Amose Komenského.

Nejdelší kus cesty ušli prvňáčci, kteří dohromady nachodili 127 km, což byla téměř pětina celkové vzdálenosti.

chuze 01 chuze 04 chuze 06 chuze 08
camera Další foto...      

Ing. Jan Brožek

Tento školní rok žáci 3. a 4 . ročníku, v období od 22.11.2022 do 31.1.2023, jezdili každé úterý na plavecký výcvik. Některé děti se bály, ale nakonec svůj strach překonaly. Všichni výcvik úspěšně zvládli a dostali mokré vysvědčení.

Plavani 04 Plavani 15 Plavani 21 Plavani 35
camera Další foto...      

Mgr. Tereza Kopová + kolegyně

Letos naši sedmáci vyrazili na týdenní lyžařský kurz do Jizerských hor na chatu Slovanka. Po lyžovačce na sjezdovkách střediska Severák nás zde čekalo výborné jídlo, dočkali jsme se i borůvkových knedlíků se šlehačkou a čokoládou. Počasí bylo vskutku aprílové. Zažili jsme sluníčko, déšť i chumelení. Navštívili jsme přehradu Josefův Důl, kde jsme si prohlédli také vnitřní prostory hráze a dozvěděli se, že zásobuje vodou město Liberec a poskytuje vodu na zasněžování sjezdovek i na Severáku. Večer jsme hráli společenské hry nebo zpívali u kytary. Ten poslední byl taneční. Moc jsme si to užili.

Lyzak 2023 004 Lyzak 2023 017 Lyzak 2023 069 Lyzak 2023 115
camera Další foto...      

Mgr. Marcela Švábová