Děti ve školním roce 2021-2022 navštěvují opět 4 oddělení.  V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná, tvořivá a relaxační činnost. Při výtvarných činnostech malují pastelkami, vodovými a temperovými barvami. Dostatek pohybu mají na školním dvorku. Pokud nám to počasí dovolí, jsme na dvorku  každý den.  Také chodíme na procházky do obory.  Celý školní rok si můžete prohlédnout fotografie z činností školní družiny.

camera Fotografie z činnosti družiny...

Letošní začátek školního roku jsme si zpříjemnili výletem do Nové Vsi u Leštiny na statek Pipkových.  Jejich dýně jsme si opět po dvou letech nemohli nechat ujít.  Dopoledne pršelo, proto jsme se strachovali, zda pojedeme.  Počasí se ale umoudřilo, a tak jsme ve 13 hodin nasedli do autobusu a vydali se na cestu.  Cesta  nebyla  dlouhá a za necelou hodinku jsme už uviděli statek. Uvnitř na nás čekala zahrada plná dýní a mnoho hracích prvků, které jsme museli sami vyzkoušet.  Nejvíce se nám opět  líbil „slámobazén“. Každý si mohl koupit dýni.  Na statku byla také zvířátka – kozy, ovce, prasátko a králíci.  Někteří ochutnali dýňovou polévku a další dobroty, které nám na statku u Pipkových nabízeli.   Domů jsme si všichni vezli dýně na jídlo i pro okrasu a trochu slámy. Výlet jsme si náležitě užili. Všichni jsme byli po návratu spokojení a plni nových zážitků z „ Dýňového světa“.

Dynovy svet 01 Dynovy svet 03 Dynovy svet 18 Dynovy svet 25
 camera Další foto...

Narkéta Zářecká

Na konci školního roku nás na školní zahradě navštívil tatínek Patrika Minaříka se svým zvěřincem.  Netrpělivě jsme čekali, až zvířátka dorazí do školy. Přinesl nám ukázat želvu, činčilu, králíka, agamu vousatou a užovku sedlatou, to bylo radosti. Každý si chtěl zvířátka hladit a chovat, až jsme se báli, aby se jim něco nepřihodilo.  O každém zvířátku nám pan Minařík řekl něco zajímavého.  Po hodině zvířátka odjela domů a jejich návštěva v družině skončila. Už se těšíme na další domácí zvěřince v naší družině.

zverinec v druzine 01 zverinec v druzine 07 zverinec v druzine 08 zverinec v druzine 15
 camera Další foto...

Markéta Zářecká

Během prosince probíhá v naší družině tradiční vánoční tvoření. V každém oddělení děti vyrábí dárky a přání, které si odnesou domů. Všichni zdobíme chodbu u družin, ale i jiné části školy vánočními motivy. Čteme si vánoční příběhy, básničky a posloucháme koledy. Všechna oddělení také přispěla svými výrobky na akci Advent na choltickém zámku. Letošní téma bylo Jak se slaví Vánoce ve světě. Naše družina si vybrala vánoční svátky v Čechách. Spolu s námi tvořily i ostatní třídy prvního stupně. Každá třída si zvolila jiný stát. Všichni pracovali s velkou radostí. Naše výrobky jste si mohli prohlédnout 7. prosince 2019 na již zmiňované akci nebo nahlédněte do naš í fotog alerie.

z cinnosti druziny 033 z cinnosti druziny 042 z cinnosti druziny 044 z cinnosti druziny 050
 camera Další foto z činnosti družiny...

Markéta Zářecká

V předvánočním čase se družina vydala na výlet. Ve čtvrtek 5. prosince 2019 jsme po obědě nastoupili do připraveného autobusu. Cílem naší cesty byl státní zámek Hrádek u Nechanic. Po příjezdu na zámek jsme se rozdělili do dvou skupiny a vydali se na prohlídku zámeckých pokojů. Vše bylo krásně vyzdobené a naše paní průvodkyně nám poutavě vyprávěly o dřívějším životě lidí na zámku v době adventu. Po celou dobu prohlídky jsme odpovídali na otázky, které se týkaly adventního období. Na závěr jsme měli ještě chvíli na nákup suvenýrů. Čas vymezený pro náš výlet rychle uběhl a my jsme se vydali autobusem zpět do Choltic. V naší galerii se můžete podívat na fotografie z akce.

vylet hradek u nechanic 05 vylet hradek u nechanic 10 vylet hradek u nechanic 15 vylet hradek u nechanic 17

Markéta Zářecká

Po roce nás opět v družině navštívil tatínek Karolíny Minaříkové s jejich zvěřincem. Kája vše dohodla na jedno pondělní odpoledne a my jsme se už nemohli dočkat. Od loňského roku jsme se těšili na zvířátka, která jsme si mohli hladit, ale hlavně chovat. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli se zvířátky zůstat na školní m dvoře. Tatínek nám přinesl ukázat chameleona, želvu, užovku, džungarské křečíky a strašilky. Všichni jsme si mohli zvířátka hladit a kdo chtěl, mohl si je i chovat. To byl zase zážitek. Příští rok na shledanou s Kájiným domácím zvěřincem.

zverinec 01 zverinec 02 zverinec 03
zverinec 04 zverinec 05 zverinec 06

Markéta Zářecká

Školní družina zakončila měsíc únor výletem do Regionálního muzea v Chrudimi, kde právě probíhala výstava nazvaná Fenomén Igráček. Hravá výstava nám nabídla pohled do historie, současnosti i budoucnosti legendární plastové figurky Igráček, která provázela naše děti už od roku 1976, kdy byla stvořena první postavička zedníka. Ve spolupráci s firmou Efko jsme byli pozváni do světa panáčků, představujících nejrůznější povolání. Součástí výstavy byly i Igráčci v podobě Josefa Ressela a JUDr. Karla Pippicha. Připraven byl i hrací koutek s řadou postaviček Igráčků, které na nás čekaly, až si s nimi přijdeme na závěr pohrát. Výlet se nám vydařil a do školy jsme se vraceli všichni spokojení.

igracek 01 igracek 02 igracek 04 igracek 06