Děti ve školním roce 2022-2023 navštěvují opět 4 oddělení. V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná, tvořivá a odpočinková činnost. Při výtvarných činnostech malují pastelkami, vodovými a temperovými barvami. Dostatek pohybu mají na školním dvorku a v tělocvičně. Odpočinek společně v družinách  trávíme s knihou. Pokud nám to počasí dovolí, jsme na dvorku  každý den.  Také chodíme na procházky do obory.  Každé oddělení navštíví Knihovnu městyse Choltice. Celý školní rok si můžete prohlédnout fotografie z činností školní družiny.

camera Fotografie z činnosti družiny...

V pátek 2.6. 2023 jsme se vydali na výlet. Cílem bylo Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem. Tato středověká vesnice není replikou vesnice ze středověké doby. Hlavním cílem bylo vytvoření atmosféry a dobové kulisy pro jednotlivá řemesla. Při stavbě byly využity místní recyklovatelné materiály – kámen a dřevo.

Cesta autobusem nám rychle uběhla a za hodinu a půl jsme byli na místě. Po zakoupení lístků jsme vstoupili do středověké vesničky. Na začátku si každý vyměnil peníze za groše, kterými se ve vesnici platí. Sami jsme si poté mohli vyzkoušet výrobu mýdla, ručního papíru, svíčky, loutky, provazu, keramiky, drátování, rýžování zlata a zdobení perníčku. Ve velké hodovní síni jsme ochutnali tradiční pokrmy. Řada surovin se pěstuje přímo v zahradách. Kdo měl chuť, mohl ochutnat výborné palačinky s jahodovou marmeládou.

Prohlédli jsme si také krásně upravené bylinné zahrady a všichni se ztratili v bludišti. Čas nám rychle uběhl a ve dvě hodiny jsme nasedli do autobusu směr Choltice. Všichni jsme se vrátili spokojení a plní dojmů z prožitého dne. Výlet se nám všem líbil. Děkuji za spolupráci všem kolegyním.

Ostra 2 6 06 Ostra 2 6 21 Ostra 2 6 22 Ostra 2 6 33
camera Další foto...      

Markéta Zářecká

Co se vám vybaví, když se řekne „voda“? Přemýšleli jste někdy o tom, kde se voda bere? Jestli ji umíme vyrobit a jestli jí máme na Zemi dost pro všechny? Tušíte vůbec, jak zajímavá voda je a kolik podob má? A chcete se o vodě dozvědět víc? My jsme chtěli, a tak se naše první oddělení vydalo do knihovny.  Paní knihovnice Radka nám připravila velmi zajímavý program o vodě. Zkoušeli jsme pokusy, ochutnali jsme vodu z vodovodního kohoutku a ze studánky. Hlavně jsme si ale povídali o vodě. Čas nám rychle ubíhal a museli jsme se vrátit zpátky do školy. Děkujeme Radce za příjemné odpoledne s vodou a těšíme se na další návštěvy u ní v knihovně. Na závěr se můžete  podívat na několik fotografií z této  akce.

 Knihovna voda 02  Knihovna voda 03  Knihovna voda 04  Knihovna voda 13
camera Další foto...      

Markéta Zářecká

Ve čtvrtek 24.2.2022 proběhl ve školní družině  masopustní karneval. Vše vypuklo hned po obědě, kdy se děti převlékly do masek. Všechny masky byly krásné. Užili jsme si odpoledne plné her a zábavy. Na konci karnevalu na každého čekala odměna.

karneval druzina 01 karneval druzina 05 karneval druzina 29 karneval druzina 30
 camera Další foto...      

Markéta Zářecká

V pondělí 17.1. 2022 jsme v družině přivítali pana Jiřího Sadilu s Motýlím cirkusem. Pan Sadila je odborník z praxe, který má 20 let zkušeností v oblasti Social circus activities (tzn. Nový cirkus) – žonglování , akrobacie.

Projektový den byl naplánován pro žáky III. a IV. oddělení ŠD.

Program provázely prvky cirkusové pedagogiky (žonglování) a hudba typická pro cirkusové programy, která dotvářela optimistickou atmosféru. Žáci se naučili používat různé pomůcky – kruhy, šátky, talíře, míčky, švihadla, lano, levistick, trubky, skákací tyč, jednokolo, mini tříkolka. Pestrý program probíhal v radostné atmosféře. Projektový den vedl k soudržnosti kolektivu, posílení důvěry, toleranci a všímavosti.

Spolupráce mezi lektorem a pedagogem byla výborná. V průběhu konání projektového dne postupně přicházely do družiny paní učitelky z prvního stupně, aby se dozvěděly nové nápady a podněty do výuky. Rádi přivítáme pana Sadilu na dalších akcích v družině.

Zonglerska dilna 03  Zonglerska dilna 04  Zonglerska dilna 21  Zonglerska dilna 23 
 camera Další foto...      

Markéta Zářecká

Během prosince probíhá v naší družině tradiční vánoční tvoření. V každém oddělení děti vyrábí dárky a přání, které si odnesou domů. Všichni zdobíme chodbu u družin, ale i jiné části školy vánočními motivy. Čteme si vánoční příběhy, básničky a posloucháme koledy.

Vanocni tvoreni 01 Vanocni tvoreni 02 Vanocni tvoreni 08 Vanocni tvoreni 24
 camera Další foto...      

Markéta Zářecká

Letošní začátek školního roku jsme si zpříjemnili výletem do Nové Vsi u Leštiny na statek Pipkových.  Jejich dýně jsme si opět po dvou letech nemohli nechat ujít.  Dopoledne pršelo, proto jsme se strachovali, zda pojedeme.  Počasí se ale umoudřilo, a tak jsme ve 13 hodin nasedli do autobusu a vydali se na cestu.  Cesta  nebyla  dlouhá a za necelou hodinku jsme už uviděli statek. Uvnitř na nás čekala zahrada plná dýní a mnoho hracích prvků, které jsme museli sami vyzkoušet.  Nejvíce se nám opět  líbil „slámobazén“. Každý si mohl koupit dýni.  Na statku byla také zvířátka – kozy, ovce, prasátko a králíci.  Někteří ochutnali dýňovou polévku a další dobroty, které nám na statku u Pipkových nabízeli.   Domů jsme si všichni vezli dýně na jídlo i pro okrasu a trochu slámy. Výlet jsme si náležitě užili. Všichni jsme byli po návratu spokojení a plni nových zážitků z „ Dýňového světa“.

Dynovy svet 01 Dynovy svet 03 Dynovy svet 18 Dynovy svet 25
 camera Další foto...      

Narkéta Zářecká