Prohlédněte si další nové fotografie z aktivit v družinách:

Den matek Čarodějnice Pobyt na školním dvoře Volnočasové aktivity
    Druzina jaro 2024 Druzina jaro 2024 Druzina jaro 2024 Druzina jaro 2024

Markéta Zářecká

Můžete se podívat na nové fotografie z jednotlivých oddělení školní družiny.

volnočasové aktivity březen Měsíc knihy velikonoční tvoření krmítka
    Z cinnosti druziny 70 Z cinnosti druziny 85 Z cinnosti druziny 106 Z cinnosti druziny 80

Markéta Zářecká

Ve čtvrtek 15. 2. 2024 žila družina opět karnevalem.

Ve čtvrtém oddělení se po obědě děti převlékly do svých kostýmů a odpoledne plné zábavy mohlo začít. Připravily si pro celou družinu  zábavné hry a úkoly, které jsme postupně plnili. Všichni jsme si karnevalové odpoledne v družině užili. Na konci každý dostal sladkou odměnu.

Karneval 01 Karneval 10 Karneval 16 Karneval 25

Markéta Zářecká

V pondělí 19. února 2024 jsme si zpříjemnili den v družině projektem s názvem "Cirkusová dílna". Přivítali jsme nám dobře známého pana Jiřího Sadilu. Přijel se svými jednokoly, dvojkoly, žonglérskými kužely, chůdami, šátky, balančními talířky a jinými pomůckami.

Předvedl nám, jak se s těmito předměty zachází a co se s nimi dá naučit. Děti se postupně ujaly všeho, co bylo k dispozici, a začaly zkoušet, co zvládnou a k čemu mají odvahu.

Zábava nebrala konce, a tak děti během skoro dvou hodin byly schopné roztočit na proutku žonglovací talíře nebo aspoň ujet na šlapadle krátkou vzdálenost. Program byl prokládán hudebním doprovodem pana Sadily na píšťalu.

Co dětem tento program přinesl: radost, trénink rovnováhy a koncentrace, zlepšení koordinace pohybu, rozvoj píle a vytrvalosti, spolupráci s ostatními a inspiraci pro smysluplné trávení volného času.

Cirkusové dílny byly moc fajn a určitě bychom je chtěli zopakovat.

Děkujeme panu Sadilovi za návštěvu, za vlídný a trpělivý přístup k dětem a celkově za báječnou a uvolněnou atmosféru.

Sadila cirkusove dilny 01 Sadila cirkusove dilny 02 Sadila cirkusove dilny 03 Sadila cirkusove dilny 04

Markéta Zářecká

V letošním školním roce děti navštěvují opět 4 oddělení. V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná, tvořivá a odpočinková činnost. Při výtvarných činnostech malují, stříhají a pracují s tvořivým materiálem. Odpočinek v družinách společně trávíme s knihou. Dostatek pohybu mají na školním dvorku, v tělocvičně a při procházkách v blízké oboře. Pokud nám to počasí dovolí, navštěvujeme dvorek každý den. Pevně věříme, že v nadcházejících letech začne úprava školního dvora. Usilujeme o vybudování bezpečného a inspirujícího místa nabízejícího dětem prostor k fyzické aktivitě, kreativitě a sociální interakci. Každé oddělení navštíví v průběhu roku Knihovnu městyse Choltice.

Po celý školní rok si můžete prohlédnout fotografie z činností školní družiny na internetových stránkách školy.

Z cinnosti druziny 01 Z cinnosti druziny 11 Z cinnosti druziny 23 Z cinnosti druziny 26

Markéta Zářecká

V pátek 2.6. 2023 jsme se vydali na výlet. Cílem bylo Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem. Tato středověká vesnice není replikou vesnice ze středověké doby. Hlavním cílem bylo vytvoření atmosféry a dobové kulisy pro jednotlivá řemesla. Při stavbě byly využity místní recyklovatelné materiály – kámen a dřevo.

Cesta autobusem nám rychle uběhla a za hodinu a půl jsme byli na místě. Po zakoupení lístků jsme vstoupili do středověké vesničky. Na začátku si každý vyměnil peníze za groše, kterými se ve vesnici platí. Sami jsme si poté mohli vyzkoušet výrobu mýdla, ručního papíru, svíčky, loutky, provazu, keramiky, drátování, rýžování zlata a zdobení perníčku. Ve velké hodovní síni jsme ochutnali tradiční pokrmy. Řada surovin se pěstuje přímo v zahradách. Kdo měl chuť, mohl ochutnat výborné palačinky s jahodovou marmeládou.

Prohlédli jsme si také krásně upravené bylinné zahrady a všichni se ztratili v bludišti. Čas nám rychle uběhl a ve dvě hodiny jsme nasedli do autobusu směr Choltice. Všichni jsme se vrátili spokojení a plní dojmů z prožitého dne. Výlet se nám všem líbil. Děkuji za spolupráci všem kolegyním.

Ostra 2 6 06 Ostra 2 6 21 Ostra 2 6 22 Ostra 2 6 33