Sběr pomerančové kůry bude ukončen 18.6. 2021.
Nasbíranou pomerančovou kůru můžete předat paní Zářecké.

Akce proběhne 15. 6.2021. Sejdeme se před budovou školy v 15 hodin. Zde si paní učitelky převezmou Vaše děti a odvedou je na prohlídku školy a do třídy.  Konec akce bude v 16:30. Prosíme rodiče, aby počkali před školou. S sebou dejte dětem penál s pastelkami a dobrou náladu. Pokud máte zájem, abychom si vyzvedli Vaše děti přímo z MŠ Choltice, podepište tam prosím souhlas s vyzvednutím dítěte.

Informační schůzka pro rodiče budoucích prvňáků se bude konat 28.6.2021 od 16:00.

Mgr. Iva Sedláčková, ředitelka školy

Od 8.6. je možná výuka bez roušek (jak učitelé, tak žáci) v 11 krajích (kromě ZL, JČ a LB). O přestávkách a ve společných prostorách (šatny, chodby apod.) povinnost nošení roušek zůstává. Více informací v připojeném souboru.

Mgr. Iva Sedláčková, ředitelka školy

DFJP primestsky tabor letakChcete strávit zajímavý prázdninový týden?
Dopravní fakulta Jana Pernera pořádá
Příměstský tábor
12. – 16. července 2021

Hlavní program:

• výroba koženého pouzdra na tužky nebo měšce
  • výroba bloku v kožených deskách
  • výroba přívěšku na klíče (návrh v CADu na počítači, vyfrézování z překližky nebo hliníku)

Doprovodný program:

• teambuildingové a logistické hry
  • lukostřelba
  • další aktivity

Cena: 2 900,- Kč;

V ceně je zahrnuto:

• Aktivní dopolední i odpolední program v čase 9:00 – 16:00 hodin
  • Denně dopolední svačina a odpolední svačina, v případě zájmu bageta k obědu (možnost ohřátí přineseného oběda)
  • Pitný režim
  • Materiál na výrobu všech uvedených výrobků

Kontakt: Zlatuše Sojková
Telefon: 466 036 409, 601 082 714
www.dfjp.upce.cz/dfjp/primestsky-tabor-2021

Změny v provozu školy od 24.5.2021

1. Nově se umožňuje využívání šaten (u tělocvičen) při sportovních činnostech.
  2. Mění se doba po prodělání covid-19 z 90 na 180 dní od pozitivního testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, po kterou není nutné podstupovat testování.
  3. Jsou umožněny jednodenní exkurze.
  4. Školy v přírodě a školní akce s přespáním zatím nejsou povoleny, pravděpodobně budou moci být realizovány od 31.5.2021.
  5. Osoby, které byly očkovány proti onemocnění covid-19 se nemusí testovat, pokud doloží, že:
    1. od první dávky (při dvoudávkovém schématu) uplynulo nejméně 22, ale ne více než 90 dní,
    2. absolvovaly obě dávky očkování, od první uplynuo nejméně 22 dní, ale ne více než 9 měsíců,
    3. od první dávky (při jednodávkovém schématu) uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců.
  6. Stále platí dodržování všech hygienických pravidel dle aktuálně platných nařízení.

Prosíme rodiče o navrácení tabletů, které jste měli vypůjčené na distanční výuku.

Termín fotografování: 31. května 2021

Jak se bude fotit: třídní foto, skupinky/kamarádi/rodina

Jak focení a objednání funguje?

Objednávání fotografií probíhá online, stejně tak jako platba (online nebo dobírkou). Učitelé nevybírají peníze osobně. Roztříděné fotografie se dodávájí do školy poštou bez dalšího osobního styku, nebo je možné si balíček fotek objednat domů. Důležité je, že žáci/rodiče platí pouze za fotografie, které si objednají. Není nutný žádný minimální počet fotek. Každá třída má vlastní zabezpečenou fotogalerii a tento systém je v souladu s nejnovějším nařízením GDPR.

Krok po kroku

1. Fotograf přijede do školy v dohodnutý čas. Domluví se na celém průběhu, aby focení co nejméně narušilo denní výuku.
  2. Na jednu třídu potřebuje fotograf 20-30 minut. Fotografují se nejdříve celá třída, poté skupinové a portrétní fotografie.
  3. V každé třídě předá fotograf učiteli kartičky s přihlašovacími údaji do fotogalerie. Tyto kartičky učitel rozdá žákům.
  4. Do druhého pracovního dne jsou na webu skolyfoto.cz zveřejněny fotografie v zaheslované galerii. Rodiče a žáci si na webových stránkách fotografie prohlédnou, objednají a rovnou zaplatí. Učitelé nevybírají žádné peníze.
  5. Na objednávání je ponechán 1 týden.
  6. Do 7 pracovních dnů (po ukončení objednávek) bude zaslán do školy balík s fotografiemi. Objednávky jsou přehledně seřazené podle tříd a žáků, škola je pouze rozdá.

Ceník fotografií (květen - červen 2021)