S koncem školního roku ukončila dočasně svoji činnost většina školních kroužků, avšak naši radioamatéři se ještě naposledy vydali 22. 6. 2023 do Prahy, aby navštívili firmu SmartImp, NTM a výstavu Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023. Výstava děti provedla historií rozhlasové techniky a prostřednictvím různých forem poslechu tak mohly doslova zažít rozmanitost rozhlasové produkce v průběhu uplynulého století.

Toto však nebyl jediný výlet. Dne 10. 12. 2022 navštívili naši „Hamíci“ program s vánoční soutěží organizovaný firmou NTM v Praze. O tom, co vše si děti v Praze vyzkoušely, se můžete dozvědět ve Zprávičkách ČT ze dne z 11.12.2022 a možná zde zahlédnete i některé z našich žáčků. Zprávičky – Pořady – Déčko – Česká televize (ceskatelevize.cz).

A pokud byste se chtěli k „Hamíkům“ přidat, naučit se sestavit jednoduchý obvod, nebo třeba i rádio, zkusit programovat přes Arduino, či se dokonce seznámit s radioamatérským provozem a stručnou teorií pro přípravu na možné zkoušky radioamatérské licence a je vám aspoň 10 let, jste od září mezi radioamatéry srdečně zváni.

Děkujeme panu Ing. F. Rudolfovi a panu Ing. M. Dostálkovi za skvělé vedení kroužku a přejeme krásné léto.

Vylet radioomateru 02  Vylet radioomateru 04  Vylet radioomateru 09  Vylet radioomateru 17 
camera Další foto...      

Mgr. Blanka Váňová