Výlet kroužku elektroniky a radiotechniky

  S koncem školního roku ukončila dočasně svoji činnost většina školních kroužků, avšak naši radioamatéři se ještě naposledy vydali 22. 6. 2023 do Prahy, aby navštívili firmu SmartImp, NTM a výstavu Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023. Výstava děti provedla historií rozhlasové techniky a prostřednictvím různých forem poslechu tak mohly doslova zažít rozmanitost rozhlasové produkce v průběhu uplynulého století.

  Toto však nebyl jediný výlet. Dne 10. 12. 2022 navštívili naši „Hamíci“ program s vánoční soutěží organizovaný firmou NTM v Praze. O tom, co vše si děti v Praze vyzkoušely, se můžete dozvědět ve Zprávičkách ČT ze dne z 11.12.2022 a možná zde zahlédnete i některé z našich žáčků. Zprávičky – Pořady – Déčko – Česká televize (ceskatelevize.cz).

  A pokud byste se chtěli k „Hamíkům“ přidat, naučit se sestavit jednoduchý obvod, nebo třeba i rádio, zkusit programovat přes Arduino, či se dokonce seznámit s radioamatérským provozem a stručnou teorií pro přípravu na možné zkoušky radioamatérské licence a je vám aspoň 10 let, jste od září mezi radioamatéry srdečně zváni.

  Děkujeme panu Ing. F. Rudolfovi a panu Ing. M. Dostálkovi za skvělé vedení kroužku a přejeme krásné léto.

  Vylet radioomateru 02  Vylet radioomateru 04  Vylet radioomateru 09  Vylet radioomateru 17 
  camera Další foto...      

  Mgr. Blanka Váňová

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality