V pondělí 17.1. 2022 jsme v družině přivítali pana Jiřího Sadilu s Motýlím cirkusem. Pan Sadila je odborník z praxe, který má 20 let zkušeností v oblasti Social circus activities (tzn. Nový cirkus) – žonglování , akrobacie.

Projektový den byl naplánován pro žáky III. a IV. oddělení ŠD.

Program provázely prvky cirkusové pedagogiky (žonglování) a hudba typická pro cirkusové programy, která dotvářela optimistickou atmosféru. Žáci se naučili používat různé pomůcky – kruhy, šátky, talíře, míčky, švihadla, lano, levistick, trubky, skákací tyč, jednokolo, mini tříkolka. Pestrý program probíhal v radostné atmosféře. Projektový den vedl k soudržnosti kolektivu, posílení důvěry, toleranci a všímavosti.

Spolupráce mezi lektorem a pedagogem byla výborná. V průběhu konání projektového dne postupně přicházely do družiny paní učitelky z prvního stupně, aby se dozvěděly nové nápady a podněty do výuky. Rádi přivítáme pana Sadilu na dalších akcích v družině.

Zonglerska dilna 03  Zonglerska dilna 04  Zonglerska dilna 21  Zonglerska dilna 23 
 camera Další foto...      

Markéta Zářecká