Výlet ŠD do Skanzenu v Přerově nad Labem

Školní družina se o velikonočních prázdninách vydala do Skanzenu v Přerově nad Labem.

Ve skanzenu byla pro návštěvníky pořádána výstava Jaro na vsi. Pro děti byla připravena tvořivá dílna. Všichni si ozdobili keramického ptáčka, který krásně zvonil. Poté jsme si prohlédli celý areál skanzenu.

V současné době je v muzeu celkem 33 objektů, z toho 7 chalup, 7 špýcharů a 2 stodoly. V zařízených interiérech a v dlouhodobých i sezónních národopisných výstavách je předváděn život venkovského lidu ve středním Polabí od konce 18. do poloviny 20. století.

Na závěr jsme si nakoupili dárečky v krásném obchůdku hned vedle skanzenu. Výlet se nám vydařil a domů jsme odjížděli všichni spokojení.

vylet sd prerov nad labem 02 vylet sd prerov nad labem 12 vylet sd prerov nad labem 17 vylet sd prerov nad labem 25
    cameraDalší foto...

Markéta Zářecká