Výlet školní družiny – Dýňový svět

Letošní podzimní prázdniny jsme si naplánovali výlet do Nové Vsi u Leštiny na statek Pipkových. Jejich dýně jsme si nemohli nechat ujít.

Ráno jsme v 8 hodin nasedli do autobusu a vydali jsme se na cestu. Cesta nebyla dlouhá a za necelou hodinku jsme už uviděli statek a pár dýni před ním. Po vydatné svačině na nás čekala zahrada plná dýní a plno hracích prvků, které jsme museli sami vyzkoušet. Nejvíce se nám líbil „slámobazén“. Takové koupání jsme ještě neviděli. Každý si mohl koupit dýni a vyrobit si strašáka. Na statku byla také zvířátka – kozy, ovce, prase, telátko a poník. Mohli jsme se také podívat na strašidelnou půdu. Někteří z nás ochutnali dýňovou polévku, dýňové hranolky a další dobroty. Domů jsme si všichni vezli dýně na jídlo i pro okrasu a hlavně slámu.

Počasí nám přálo, a tak jsme si výlet náležitě užili. Všichni jsme byli po návratu spokojení a plni nových zážitků z „Dýňového světa“.

dynovy svet 07 dynovy svet 13 dynovy svet 22 dynovy svet 48

Markéta Zářecká