Sport - ohlédnutí za školním rokem 2011/2012

Atletický čtyřboj pro žáky II. stupně

Dne 26. června 2012 se uskutečnily závody v atletickém čtyřboji pod názvem Sportovní Olympiáda Choltice. Závodilo se v běhu na 60 m, 800 m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Celkem se soutěže zúčastnilo 33 žáků ZŠ II. stupně. Vítězství v jednotlivých kategoriích získali Denisa Slezáková, Anna Veselá, Tomáš Kelnar a Petr Kmoníček (Celková výsledková listina ). Ostatní žáci mohli hrát míčové hry nebo cvičit aerobik. Celá akce byla spolufinancována Pardubickým krajem a městysem Choltice. ( Fotogalerie)

Ing. Vladimír Dvořák

Atletický trojboj pro žáky I. stupně

V pátek 22. června 2012 se v naší škole konal atletický trojboj pro žáky 1. stupně. Soutěžilo se v běhu na 50 m, hodu kriketovým míčkem a skoku do dálky. Závodů se zůčastnilo 78 dětí. Akce proběhla za finanční podpory Pardubického kraje a Městyse Choltice. Děkujeme. Vyhodnocení se uskuteční u příležitosti závěru školního roku. ( Fotogalerie)

Mgr. ALeš Kalina

XVIII. olympiáda dětí a mládeže regionu Pardubice — slavnostní vyhodnocení

Ve středu 20. června 2012 se konalo v historickém sále pardubické radnice vyhodnocení XVIII. ročníku Oplympiády dětí a mládeže regionu Pardubice. Celkem se sportovních soutěží zůčastnilo 31 základních škol. Naše škola se v celkovém pořadí umístila na 5. místě, v kategorii mimopardubických škol jsme na 1. místě.

K zúčastněným sportovcům a zástupcům škol promluvila primátorka Pardubic MUDr. Fraňková, která také předala vyhodnoceným školám poháry a diplomy. Za naši školu přebírala ohodnocení sportovní reprezentantka školy Anna Veselá. Průbeh této celoroční sportovní soutěže ve škole zajišťovali učitelé Ing. Vladimír Dvořák a Mgr. Hana Ošlejšková. Děkuji svým kolegům za tuto práci a dosažení vynikajícího výsledku.

Mgr. Aleš Kalina

XVIII. olympiáda dětí a mládeže regionu Pardubice

Jsme opět nejlepší mimopardubickou školou! (Výtah z výsledkové listiny )

Turnaj ve vybíjené

Dne 26. dubna 20012 se žáci naší školy zúčastnili okrskového kola Turnaje ve vybíjené v Přelouči (pro narozené po 1. dubnu 1999). Za dívky bojovaly: Gabriela Augustinová, Černíková Iveta, Ďoubalová Lucie, Frýdová Iveta, Homolová Aneta, Joštová Iva, Mokřížová Kateřina, Patočková Karolína, Říhová Nikola, Staráčková Sára, Šusrová Adéla ze 6.A a Šourková Lenka z 5.A. Dívky skončily na krásném 3. až 4. místě. Za chlapce se zúčastnili: Plechatý Dominik, Růžek Filip, Škvařil Viktor, Kolář Dušan, Mach Aleš, Vraný Petr, Kurka Jan, Kuchařík David, Fišera Karel, Zelenka Jiří, Kroužel Petr a obsadili pěkné 3. místo.

Všem zúčastněným gratulujeme a i nadále budeme vždy hrát fair play.

Mgr. Iva Sedláčková

Volejbalový turnaj

Ve dnech 16. a 17. května se děvčata a chlapci z osmé a deváté třídy zúčastnili volejbalového turnaje. Bohužel se nepodařilo postoupit do užšího výběru. Přesto jim patří poděkování za to, jak si dokázali poradit i v tak nepříznivých podmínkách, jaké jim přineslo studené a větrné počasí.

Mgr. Hana Ošlejšková

Hokejbal proti drogám

Ve středu 28. března 2012 se v rámci Olympiády konal v Pardubicích turnaj Hokejbal proti drogám žáků 8. a 9. tříd. Celkem se zúčastnilo 9 ZŠ, které byly rozlosovány do tří skupin. Vítězové jednotlivých skupin hráli o celkové 1. až 3. místo, druhé týmy ze skupin si zahrály o 4. až 6. místo. Naši žáci ve skupině porazili ZŠ Bratranců Veverkových 2 : 0 a podlehli ZŠ Ohrazenice 0 : 3. Ve skupině o 4. až 6. místo jsme porazili ZŠ Polabiny II. 1 : 0 a ZŠ Polabiny III. také 1 : 0 a celkově jsme skončili na hezkém 4. místě. Pořadí:

9. ZŠ Svítkov Pardubice

Školu reprezentovali: Tomáš Blažek (2 branky), Lukáš Mach (1), Petr Kmoníček (1), František Zářecký, Ondřej Kymlička, Jaroslav Šulc, Lukáš Heblík, Jaroslav Hutla, Ondřej Mňuk, Filip Barták a Michael Šíp.

Šachový turnaj

Dne 8. února 2012 se v rámci Olympiády dětí a mládeže konal turnaj v šachu. Školu reprezentovali Jiří Daněk, Tomáš Kelner, Matěj Dvořáček a Pavel Daněk. Konečné pořadí družstev:

10. ZŠ Bratranců Veverků Pardubice: 33, 36, 37 — 106 bodů

Dále se zúčastnili ZŠ Benešovo náměstí Pardubice (pouze 2 účastníci), ZŠ Štefánikova Pardubice (pouze 1 účastník), Gymnázium Dašická Pardubice (pouze 1 účastník).

Florbalový turnaj dívek

Družstvo naší ZŠ se 16. února 2012 v Pardubicích zúčastnilo okresního kola celostátního florbalového turnaje pořádaného MŠMT. Školu se ctí reprezentovaly Kateřina Heblíková, Nikola Dobrovodová, Natali Farkašová, Iva Frýdová, Kristýna Jakubcová, Klára Jeřábková, Veronika Kočová, Alžběta Popovičová, Anna Veselá, Adéla Zerzánová, Tereza Sovová, Michaela Kohoutková a Pavlína Pernerová. Všechny branky vstřelila Katka Heblíková (5). Výsledky:

1. ZŠ Polabiny1 (postupující)
    2. ZŠ Ohrazenice (postupující)
    3. ZŠ Choltice
    4. Amazonky
    5. Štefky

Okrskové kolo ve florbalu

Ve čtvrtek 24. listopadu 2011 se v Přelouči konalo okrskové kolo celostátní soutěže škol ve florbalu ORION FLORBAL CUP. Zároveň se jednalo o okrskové kolo v rámci Olympiády dětí a mládeže regionu Pardubice. Turnaje se zúčastnilo celkem pět ZŠ. Každá škola hrála zápas 2× 8 minut proti každé škole. Výsledky ZŠ Choltice:

ZŠ Choltice — ZŠ Smetanova Přelouč 2 : 0
    ZŠ Choltice — ZŠ Řečany 1 : 0
    ZŠ Choltice — Gymnázium Přelouč 2 : 0
    ZŠ Choltice — ZŠ TGM Přelouč 0 : 0

Díky těmto výsledkům jsme obsadili celkové 1. místo před ZŠ TGM Přelouč a postoupili do okresního kola, které se bude konat v prosinci v Pardubicích.

Góly zaznamenali Tomáš Blažek (2), Lukáš Mach (2) a Petr Kmoníček (1). Dále školu reprezentovali František Zářecký, Jaroslav Šulc, Ondřej Kymlička, Jaroslav Hutla, Tomáš Hloušek, Filip Barták a v brance nepřekonaný gólman Michal Šíp.

Přespolní běh

V pondělí 19. září 2011 se konaly závody v přespolním běhu v rámci XVIII. ročníku Regionální olympiády dětí a mládeže regionu Pardubice. Naši školu reprezentovala družstva dívek i chlapců. Počasí běžcům příliš nepřálo, bylo chladno a v průběhu závodů pršelo. Je třeba vyzvednout velmi dobrý přístup všech, kteří školu reprezentovali. Nejlepších výsledků dosáhli Tomáš Blažek 5.místo, Lukáš Mach 7.místo (oba v konkurenci 63 startujících) a v dívkách Anna Veselá 7.místo (47 startujících).

V jednotlivých kategoriích jsme se umístili takto: Dívky 8. až 9.třída skončily na 5.místě ze 14. ZŠ, chlapci 6. až7. třída se umístili na 10. místě z 15. ZŠ a  na vynikajícím 2. místě z 16. ZŠ skončili chlapci 8. až 9.tříd když nestačili pouze na bezkonkurenční ZŠ Ohrazenice. Školu dále reprezentovali Lucie Šinkorová, Kateřina Heblíková, Helena Teplá, Filip Barták, Tomáš Kelnar, Tomáš Hloušek, Lukáš Krutský, Jaroslav Hutla, Lukáš Heblík a Ondřej Mňuk. (Celková výsledková listina )