Školní olympiáda 2. stupeň

Po olympijských soutěžích našeho I. stupně se k soutěžím dostali také žáci a žákyně II. stupně. Na pořadu bylo šest disciplín – skok daleký, skok z místa, sprint 60 m, hod míčkem, slalom mezi kužely a vytrvalostní běh v Oboře. Jako nadstavba byl odehrán miniturnaj v přehazované na žhavém písku místního sportoviště.

Olympijské střípky ze soutěžního dne:

V kategoriích 5. tříd jsme zaznamenali litou bitvu mezi chlapci. Honza Lukeš s Ondrou Kocourkem bojovali mezi sebou jako o život. Super výkony jsme u nich zaznamenali ve skoku dalekém a v běhu na 60 metrů, výsledkem bylo nakonec celkové vítězství Ondry Kocourka. Mezi děvčaty, při neúčasti Moniky Suchochlebové, se na pomyslný trůn dostala Dita Piskačová, která měla vyrovnané výkony ve všech disciplínách a své vítězství korunovala perfektním výkonem a vítězstvím ve vytrvalostním běhu.

V kategorii 6. tříd se v soutěži chlapců od začátku ujal vedení Michal Bačkovský, který až na porážku (!!!) v běhu od svého dvojčete Terezy, se ve všech disciplínách umístil na pomyslných stupních ve všech disciplínách. Mezi děvčaty se odehrála bitva o celkovou palmu vítězství mezi trojicí – Aneta Lejhancová, Tereza Bačkovská a Natálie Koláčná. Nejvyrovnanější výkony měla Aneta Lejhancová, která v konečném součtu olympiádu vyhrála.

olympiada 2st 05 olympiada 2st 16 olympiada 2st 09 olympiada 2st 22
    camera Další foto...

V kategorii 7. tříd se v kategorii chlapců závody soustředily na soupeření dvou chlapců – Patrika Plechatého a Martina Růžka, který nakonec s nepatrným náskokem tuto bitvu vyhrál. Zdatně jim sekundoval Jan Lipavský, který překvapil svým výkonem především v dálce. V kategorii dívek vyhrála po zásluze Anička Miláčková, která měla nejvyrovnanější výkony po celou dobu soutěže a její hod kriketovým míčkem měl výborné parametry – 33 metrů. Mezi dalšími děvčaty – 2. Marikou Hlínovou a 3. Ditou Šebkovou rozhodl o pořadí až běh na 60 m.

V kategorii 8. tříd se odehrály asi nejkvalitnější boje v soutěži chlapců z celé olympiády. Vítězem se nakonec stal Matěj Kubín, jehož výkon v skoku z místa – 2,32 m – stojí určitě za zaznamenání. Na druhé straně výkony Petra Kroužela, především ve vytrvalostním běhu, jsou určitě to nejlepší, co jsme doposud na Olympiádách viděli. Pod stupni vítězů tentokráte zůstal Šimon Hrdý, když ho o prsa porazil Pavel Jirásek. Přesto Šimonovi patří poklona za kvalitně zaběhnutou trať na 60 metrů, kde byl nejrychlejší z celé školy. Mezi děvčaty potvrdila roli favoritky Nikola Nováková, která svými výkony zastínila i některé chlapce ze své třídy... V těsném závěsu se umístily Justýna Karabcová a Nikola Petříčková.

Turnaj v přehazované:

Po absolvování šesti náročných disciplín jsme tentokráte rozšířili program a Olympiádu ukončili mini turnajem v přehazované. Nejdříve jsme počítali pouze s exhibicí několika družstev, ale nakonec to byl doslova masakr – každý chtěl hrát – takže třeba deváťáci měli smůlu.