Po olympijských soutěžích našeho I. stupně se k soutěžím dostali také žáci a žákyně II. stupně. Na pořadu bylo šest disciplín – skok daleký, skok z místa, sprint 60 m, hod míčkem, slalom mezi kužely a vytrvalostní běh v Oboře. Jako nadstavba byl odehrán miniturnaj v přehazované na žhavém písku místního sportoviště. 

Olympijské střípky ze soutěžního dne:

V kategoriích 5. tříd jsme zaznamenali litou bitvu mezi chlapci. Honza Lukeš s Ondrou Kocourkem bojovali mezi sebou jako o život. Super výkony jsme u nich zaznamenali ve skoku dalekém a v běhu na 60 metrů, výsledkem bylo nakonec celkové vítězství Ondry Kocourka. Mezi děvčaty, při neúčasti Moniky Suchochlebové, se na pomyslný trůn dostala Dita Piskačová, která měla vyrovnané výkony ve všech disciplínách a své vítězství korunovala perfektním výkonem a vítězstvím ve vytrvalostním běhu.

V kategorii 6. tříd se v soutěži chlapců od začátku ujal vedení Michal Bačkovský, který až na porážku (!!!) v běhu od svého dvojčete Terezy, se ve všech disciplínách umístil na pomyslných stupních ve všech disciplínách. Mezi děvčaty se odehrála bitva o celkovou palmu vítězství mezi trojicí – Aneta Lejhancová, Tereza Bačkovská a Natálie Koláčná. Nejvyrovnanější výkony měla Aneta Lejhancová, která v konečném součtu olympiádu vyhrála.

olympiada 2st 05 olympiada 2st 16 olympiada 2st 09 olympiada 2st 22
camera Další foto...      

V kategorii 7. tříd se v kategorii chlapců závody soustředily na soupeření dvou chlapců – Patrika Plechatého a Martina Růžka, který nakonec s nepatrným náskokem tuto bitvu vyhrál. Zdatně jim sekundoval Jan Lipavský, který překvapil svým výkonem především v dálce. V kategorii dívek vyhrála po zásluze Anička Miláčková, která měla nejvyrovnanější výkony po celou dobu soutěže a její hod kriketovým míčkem měl výborné parametry – 33 metrů. Mezi dalšími děvčaty – 2. Marikou Hlínovou a 3. Ditou Šebkovou rozhodl o pořadí až běh na 60 m.

V kategorii 8. tříd se odehrály asi nejkvalitnější boje v soutěži chlapců z celé olympiády. Vítězem se nakonec stal Matěj Kubín, jehož výkon v skoku z místa – 2,32 m – stojí určitě za zaznamenání. Na druhé straně výkony Petra Kroužela, především ve vytrvalostním běhu, jsou určitě to nejlepší, co jsme doposud na Olympiádách viděli. Pod stupni vítězů tentokráte zůstal Šimon Hrdý, když ho o prsa porazil Pavel Jirásek. Přesto Šimonovi patří poklona za kvalitně zaběhnutou trať na 60 metrů, kde byl nejrychlejší z celé školy. Mezi děvčaty potvrdila roli favoritky Nikola Nováková, která svými výkony zastínila i některé chlapce ze své třídy... V těsném závěsu se umístily Justýna Karabcová a Nikola Petříčková.

olympiada 2st 13 olympiada 2st 28 olympiada 2st 39 olympiada 2st 54
camera Další foto...      

Takže nakonec výsledky…    

„A sláva vítězům a čest poraženým“

Dívky:

Kategorie 5. třída:
1. místo  Andrea Piskačová
2. místo  Elen Dvořáková
3. místo   Lucie Korečková
4. místo   Adriana Hošková
5. místo   Michaela Petrásková
Kategorie 6. třída:
1. místo  Aneta Lejhancová
2. místo  Tereza Bačkovská
3. místo   Natálie Koláčná
4. místo   Andrea Bajtlerová
5. místo   Linda Janoušková
Kategorie 7. třída:
1. místo  Anna Miláčková
2. místo  Marika Hlínová
3. místo   Dita Šebková
Kategorie 8. třída:
1. místo  Nikola Nováková
2. místo  Justýna Karabcová
3. místo   Nikola Petříčková

Chlapci:

Kategorie 5. třída:
1. místo  Ondřej Kocourek
2. místo  Jan Lukeš
3. místo   Petr Moravec
4. místo   Jan Koreček
5. místo   Josef Sehnoutka
Kategorie 6. třída:
1. místo  Michal Bačkovský
2. místo  Jakub Šulc
3. místo   Pavel Šimek
4. místo   Michael Kváč
5. místo   Jan Šanda
Kategorie 7. třída:
1. místo  Martin Růžek
2. místo  Patrik Plechatý
3. místo   Jan Lipavský
4. místo   Ondřej Hejný
5. místo   Ondřej Kašík
Kategorie 8. třída:
1. místo  Matěj Kubín
2. místo  Petr Kroužel
3. místo   Pavel Jirásek
4. místo   Šimon Hrdý
5. místo   Matěj Kohout

Turnaj v přehazované:

Po absolvování šesti náročných disciplín jsme tentokráte rozšířili program a Olympiádu ukončili mini turnajem v přehazované. Nejdříve jsme počítali pouze s exhibicí několika družstev, ale nakonec to byl doslova masakr – každý chtěl hrát – takže třeba deváťáci měli smůlu.

Tabulky:

Skupina 5. a 6. třída
  Suchochlebová Lejhancová Kolářová Kváč Skóre Body Pořadí
Suchochlebová smiley.png 5 : 10 10 : 7 8 : 10 23 : 27 2 3.
Lejhancová 10 : 5 smiley.png 10 : 5 10 : 7 30 : 17 6 1.
Kolářová 7 : 10 5 : 10 smiley.png 3 : 10 15 : 30 0 4.
Kváč  10 : 8 7 : 10 10 : 3 smiley.png 27 : 21  4 2.
Skupina 7. a 8. třída
  Hrdý Šebková Jirásek Skóre Body Pořadí
Hrdý smiley.png 10 : 8 10 : 3 20 : 11 4 1.
Šebková 8 : 10 smiley.png 10 : 3 18 : 13 2 2.
Jirásek 3 : 10 3 : 10 smiley.png 6 : 20 0 3.

Pořadí:

 Miniturnaj 5. a 6. tříd:
1. místo   6A1 –  Lejhancová, Janoušková, Kučera, Nekvapil, Bačkovský, Bačkovská
2. místo   6A2 –  Kváč, Poskočil, Šulc, Šimek, Smetanová, Nevečeřalová, Koláčná
3. místo    5A1 –  Suchochlebová, Dvořáková, Kocourek, Lukeš, Pernerová, Patočková
4. místo    6A3 –  Kolářová, Halbichová, Bajtlerová, Prokopová, Zemanová, Šedivá

Pořadí:

 Miniturnaj 7. a 8. tříd:
1. místo   8A1 –   Hrdý, Kroužel, Dvořák, Bulavčák, Walter, Kubín
2. místo   7A1 –   Šebková, Růžek, Plechatý, Miláčková, Hlínová, Lipavský
3. místo    8A2 –   Jirásek, Karabcová, Bibr, Kohout, Nováková, Petříčková

 

Všem zúčastněným děkujeme za odvedené sportovní výkony a boje fair-play. Naše poděkování patří všem deváťákům, kteří zodpovědně převzali roli rozhodčích a i přes velké teplo odvedli obrovský kus práce. Velký dík patří paní učitelce Ošlejškové za přípravu Olympiády a navíc, že s námi měla trpělivost po celou dobu soutěží a nastavenou laťku kvalitního klání udržela až do konce smiley.png

Za učitelský sbor:
Mgr. Hana Ošlejšková, Mgr. Alena Machová, Ing. Zdeněk Hanák,
Mgr. Božena Špilínková, Mgr. Zuzka Vyhnálková, Mgr. Eva Nevečeřalová.