Nakonec opět pěkný turnaj našich žáků a žákyň ve vybíjené

Ve čtvrtek 25. května jsme uspořádali školní turnaj ve vybíjené smíšených družstev. Vedlo nás k tomu to, že vybíjená je otevřená pro co největší počet chlapců a dívek naší školy. Naše kluky a děvčata to prostě baví :-). Dále jsme si chtěli připomenout atmosféru z minulého turnaje. Očekávání z naší strany bylo veliké, ale když jsme den před turnajem zjistili, že se nám přihlásila pouze dvě družstva, tak nám zatrnulo, co bude s turnajem... Vše se v dobré obrátilo ve čtvrtek o velké přestávce, kdy se u naší výzvy se srotily skupinky, které chtěly zase hrát. Takže nakonec se ustálila sestava 6 družstev, které jsme rozdělili do dvou skupin po třech, abychom turnaj vůbec odehráli v časovém limitu.

Nováčkem a největším překvapením turnaje bylo družstvo vedené Patrikem Plechatým, který nenašel ve své třídě podporu, takže nastoupil s družstvem páťáků ... a ...došli až do finále!!! Moc se nám líbil výkon družstva Romany Halbichové, zvláště Denisy Prokopové a Jany Patočkové, děvčata se nezalekla ani petard od osmáků a podala opravdu výborný výkon. Pochopitelně jsme sledovali, zda chlapci jsou „gentlemani“ a nedávají do toho velké šlehy, takže tady můžeme pochválit Pavla Jiráska a Matěje Kubína z vítězného družstva – bravo, kluci! Cenu Fair-play by si asi měl odnést David Walter. Ten za nerozhodného stavu pošetřil Petra Kroužela, který upadl a nebyl schopen se bránit. David to odehrál s noblesou a moc nás potěšil. Jinak turnaj probíhal v přátelské atmosféře a napočítali jsme 48 zúčastněných, takže jak říká paní učitelka Hanka Ošlejšková – paráda!!!

vybijena sm druzstev2 01 vybijena sm druzstev2 06 vybijena sm druzstev2 07 vybijena sm druzstev2 16

Sestavy:

A1 – Fišera, Nováková, Brož, Šedivý, Koláčná, Petříčková, Kosinová
    A2 – Lejhancová, Kučera, Kváč, Janoušková, Nekvapil, Šulc, Zemanová
    A3 – Plechatý, Kocourek, Lukeš, Suchochlebová, Dvořáková, Mádlová, Kačalka
    B1 – Hrdý, Bulavčák, Karabcová, Jirásek, Kroužel, Kubín
    B2 – Walter, Holub, Kollárovič, Bibr, Svobodová, Kohout
    B3 – Halbichová, Bajtlerová, Kolářová, Šedivá, Prokopová, Šanda, Patočková

Tabulky:

Skupina A Fišera Lejhancová Plechatý Skóre Body Pořadí
    Fišera smiley.png 2 : 4 2: 4 4 : 8 0 3.
    Lejhancová 4 : 2 smiley.png 0 : 5 4 : 7 2 2.
    Plechatý 4 : 2 5 : 0 smiley.png 9 : 2 4 1.

Skupina B Hrdý Walter Halbichová Skóre Body Pořadí
    Hrdý smiley.png 5 : 0 7 : 0 12 : 0 4 1.
    Walter 0 : 5 smiley.png 6 : 4 6 : 9 2 2.
    Halbichová 0 : 7 4 : 6 smiley.png 4 : 13 0 3.

Zápasy o umístění:

O 5. a 6. místo:    Halbichová : Fišera     0 : 5
    O 3. a 4. místo:    Lejhancová : Walter    4 : 0
    O 1. a 2. místo:    Plechatý : Hrdý  1 : 6

Konečné pořadí:

1. Hrdý
    2. Plechatý
    3. Lejhancová
    4. Walter
    5. Fišera
    6. Halbichová

Za pěkné sportovní zážitky a pohodovou atmosféru děkují: