Soutěže 2012/2013

Přírodovědná poznávací soutěž

30. dubna a 2. května 2013 proběhlo školní kolo přírodovědné poznávací soutěže. Celkem se zúčastnilo 59 žáků od 3. do 8. třídy. Vždy nejlepší tři postupují do okresního kola, které se uskuteční v měsíci červnu v Padubicích. Ze 3. třídy nás budou reprezentovat A. Miláčková, M. Mádlová a D. Šebková nebo M. Tefr, kteří měli stejný počet bodů. 4. třídu budou zastupovat A. Kožená, F. Petr a J. Horák nebo Zelenka. Z 5. třídy postupují slečny Skálová, Hušková a Patočková. Ze 6. třídy byli nejlepší D. Kolář, M. Poskočil a J. Kašík. 7. třídu nejlépe reprezentovaly K. Koláčná, G. Augustinová a S. Staráčková. Z 8. třídy dosáhly nejlepších výsledků A. Králová, L. Kocourková a D. Slezáková společně s N. Kalhousovou.

Všem budeme držet pěsti, aby v okresním kole dosáhli ještě lepších výsledků.

Mgr. Hana Ošlejšková

Soutěž Finanční gramotnost, okresní kolo

V lednu 2013 se žáci 9. třídy (skupina žáků, složená z 5 nejlepších žáků školního kola) zúčastnili okresního kola soutěže z oblasti finanční gramotnosti. Umístili se na 3. místě škol, zúčastněných v Pardubickém kraji. Blahopřejeme k pěknému výsledku a určitě tyto znalosti využijí v běžném životě. Do školních kol 4. ročníku této soutěže bylo přihlášeno 804 škol, soutěžilo 48610 žáků. Více na www.fgsoutez.cz.

Olympiáda v českém jazyce

Jako každý rok se i tentokrát žáci 8. a 9. ročníku účastnili Olympiády v českém jazyce. Školní kolo bylo pořádáno již 6. listopadu 2012, z něhož nejlepší řešitelky Iva Frýdová a Kateřina Heblíková postoupily do kola krajského.

Krajské kolo se konalo 12. února 2013 v Pardubicích. V konkurenci dalších 50 účastníků sice naše žákyně na bodované příčky nedosáhly, přesto jim patří poděkování za reprezentaci naší školy.

Mgr. Alena Machová

Školní kolo recitační soutěže

Dne 26. února 2013 se na naší škole konalo Školní kolo recitační soutěže. Tohoto soutěžního klání se zúčastnilo celkem 15 žáků, převážně z prvního stupně. Mezi nejčastěji recitované autory patřili Jiří Žáček a Emanuel Frynta. Nejúspěšnější žáci by měli v různých kategoriích reprezentovat naši školu v Okresním kole této soutěže, které se bude konat 13. až 15. března 2013 v Pardubicích. A jak to vše dopadlo?

I. Kategorie, žáci 2. třídy:

• 1. místo — Terezka Bačkovská + Jakub Štěpánek
    • 2. místo — Ivetka Jandíková
    • 3. místo — Andrejka Bajtlerová

II. Kategorie, žáci 4. až 5. třídy:

• 1. místo — Ladislav Spálenský (4. třída)
    • 2. místo — Anička Dvořáková (5. třída)
    • 3. místo — Michaela Hušková (5. třída)

Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším kole.

obrázek obrázek

Mgr. Alena Machová

Soutěž v anglickém jazyce

Ve dnech 28.1. a 29.1. 2013 proběhlo na naší škole místní kolo Soutěže v anglickém jazyce. Žáci 8. a 9.A soutěžili v poslechu, anglické gramatice a v ústním projevu. První místo obsadil Miloš Hlína (57,5 bodů), druhý byl Jan Jošt (44,5 bodů) a třetí příčka patřila Ivě Frýdové (37 bodů). V okresním kole reprezentoval 19.2. naši školu Jan Jošt, který skončil na celkovém 12. místě. Všem blahopřejeme a děkujeme za účast.

Mgr. Iva Sedláčková

Soutěž Finanční gramotnost

Letos poprvé se naše škola zapojila do soutěže Finanční gramotnost. Tato soutěž je připravována a probíhá pod odborným dohledem Asociace finanční a občanské gramotnosti, o.s. Školního kola soutěže se zúčastnili žáci 9. třídy. Nejlepších 6 žáků postupuje do okresního kola, které proběhne v lednu 2013. Přejeme jim hodně úspěchů.

Matematická olympiáda

V 7. třídě proběhlo školní kolo MO. Tato soutěž je velmi náročná. Vyžaduje opravdu výborné znalosti, soustředění, schopnost logického uvažování a zájem o matematiku. Karolína Patočková se stala úspěšnou řešitelkou a zúčastní se okresního kola MO v dubnu v Pardubicích. Blahopřejeme a přejeme úspěšné řešení.

42. ročník dějepisné olympiády

Na naší škole proběhla i letos dějepisná olympiáda, už 42. ročník. V měsíci listopadu se jí zúčastnilo celkem 20 žáků — 13 žáků z osmé třídy a 7 žáků ze třídy deváté. Ze 70 možných bodů dosáhli na postup do okresního kola pouze 2 žákyně. Na prvním místě se umístila Jana Ondráčková (8.třída) s 51 body a na druhém místě Helena Bínová (8. třída) s 50 body. O jejich postupu do okresního kola však podle pravidel rozhodnou dosažené počty bodů účastníků z jiných škol. Okresní kolo se koná už 29. ledna 2013 v Pardubicích

Mgr. Soňa Blažková

Logická olympiáda 2012