Škola v přírodě 4. třídy

Juráška den první

Dorazili jsme ve zdraví do Olešnice v Orlických horách, kde nás přivítala chata Juráška.

První výzva při ubytování byla jasná: povléknout si postele byl pro některé z nás oříšek. Ale zvládli jsme to! Odpoledne byla vycházka k hranici s Polskem. Na večer se moc těšíme, uvítací diskotéka bude super!

Všechny doma pozdravujeme.

Svp Olesnice 02 Svp Olesnice 03 Svp Olesnice 04 Svp Olesnice 05

Juráška den druhý

Dnes jsme si dopoledne vyšlápli na rozhlednu Feistův kopec a odpoledne strávili na multifunkčním hřišti Jurášky. Zvládáme vše v pohodě, jsme machři!

Všichni jsme zdraví a posíláme domů pozdravy.

Svp Olesnice 07 Svp Olesnice 09 Svp Olesnice 11 Svp Olesnice 12

Juráška den třetí

Dnes jsme si dopoledne došli do Olešnice a prohlídli si nádherný Utzův betlém s výstavou regionálního muzea. Odpoledne bylo věnováno základům první pomoci. Vyzkoušeli jsme si transport zraněného i různé druhy obvazových technik. Večer nás velmi zaujala přednáška horolezců na téma Bolívie a jejich dobrodružné loňské výpravy. Úplně nás to uchvátilo a zvídavým otázkám nebylo konce.

Moc se nám tu líbí, ale domů už se těšíme.

Svp Olesnice 14 Svp Olesnice 16 Svp Olesnice 19 Svp Olesnice 25

Juráška den čtvrtý

Dnešek byl ve znamení celodenní vycházky. Z Olešnice je značená krásná naučná stezka po části opevnění kolem ČR (bunkrů řopíků 36 B a pevností). Do obou přístupných bunkrů jsme se podívali, pevnost Skutinu a další systém opevnění jsme viděli jen zvenku. Ikdyž naučná stezka není dlouhá na kilometry, převýšení ji dělá delší. Nejsme ale padavky a prošli jsme ji celou.

Počasí nám celý týden přálo, užili jsme spolu spoustu zábavy a zajímavých věcí. Domů se moc těšíme.

Svp Olesnice 29 Svp Olesnice 31 Svp Olesnice 37 Svp Olesnice 40
    camera Další foto...

Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS.