Den Země se 4.A

V Matematice jsme si povídali o době rozkladu odpadků v přírodě a pokusili se čas odhadnout, porovnali jsme se skutečností. V Čj jsme přečetli text o oslavě svátku Země. Následně na dvouhodinové vycházce jsme se pokusili zrealizovat, to, co jsme se z textu dozvěděli.

Kdo zapomněl batůžek, vyprázdnil svůj velký školní, naplnil ho pitím, svačinou, lupou, psacími potřebami, sáčkem na přírodniny a deskami s pracovními listy.  Na začátek vycházky jsme se vyfotili před školou, a protože jsme zkombinovali učivo Př a Den Země, hned jsme přikročili k poznávání a focení stromů, keřů, živočichů.

Jako první obyvatel okolí lidských obydlí se rozhodla pro focení kočka domácí a v následující ulici pes domácí, ten ovšem na vodítku, hned naproti šustící slepýš se fotit odmítl. Stromy, keře a byliny naštěstí čekaly na svém místě a nastavily nám svou krásu v pěkném jarním dni. I lupa měla co zkoumat, neboť velký blok žuly byl zde na ozdobu předzahrádky, zeď z hornin po cestě a rovněž pískovec v podobě sochy na nádvoří zámku se nabídl k osahání své hrubozrnné struktury.

Následovalo rejdění po parku a seznámení s několika zajímavými zástupci krásného choltického parku – platan nabídli rozložitost, jinan jedinečnost, zerav, tulipánovník, kaštanovník jedlý a klokočí s vistárií na nás též shlédly v milosti. Motýlí poznávačku jsme měli naštěstí v krabičce pod sklem, tak rychlí ve focení zatím nejsme. Ano, bohužel jsme potkali i stopy nemilosrdnosti k přírodě a vyfotili, něco paní učitelka odnesla s sebou do koše. S materiálem nasbíraným do sáčků pokračujeme v rozhovoru i další den.

Děkujeme přírodě za počasí, majitelům zahrádek a tvůrcům parku za zážitek. Pracovní list s dobou rozkladu odpadků nám laskavě poskytla paní učitelka ze 4.B. Rovněž děkujeme. Kdyby nám to čas dovolil, jistě by na takové aktivity týden v krásných Cholticích nestačil.

DenZeme 4A 02 DenZeme 4A 05 DenZeme 4A 27 DenZeme 4A 31
    camera Další foto...