Akce v knihovně se 4.A

V úterý 2.4.2024 jsme navštívili choltickou knihovnu.

Radka Zelenková nám na požádání připravila k našemu širšímu školnímu projektu téma Národopisné oblasti Čech a Moravy. Nejdříve jsme se podívali na videa lidových tradic a tanců a pokusili jsme se zapamatovat typické prvky několika oblastí na připravených obrázcích. Videa byla doplněna barevnými velkými obrázky krojů. Dokonce jsme mohli ustrojit jednu dívenku do krásného kyjovského kroje, který nám zapůjčila paní učitelka Bílková. Děti se pak rozdělily do skupin a hrály hru na vyhledávání malých obrázků z oblastí, které pak lepily do připravených map. Potěšení z pobíhání a pátrání umocňovalo pomyšlení na prvenství a vidina sladké odměny. Tou byl valašský povidlový frgál od paní Reginy Bornové a velký chodský koláč od paní učitelky třídní.

Užili jsme si to jako vždy, děkujeme Radce i zúčastněným dospělým a těšíme se příště.

4A knihovna 02 4A knihovna 10 4A knihovna 21 4A knihovna 27
    camera Další foto...