Výukový kamion - Technika do škol

Poslední únor byl pro osmé ročníky ve znamení projektového dne. Naše škola se zapojila do projektu „Technika do škol“. V rámci tohoto projektu objíždí zapojené školy lektoři se speciálně upraveným kamionem, který je vybaven nejmodernějšími technologiemi. Tato mobilní učebna je centrem pro výuku a experimentování s technikou. Lektoři s sebou přivážejí nejen znalosti a odbornost, ale také zajímavé ukázky a praktické workshopy.

Žáci osmých ročníků byli rozděleni do skupin a během dopoledne absolvovali celkem 3 workshopy.

Praktické zkušenosti s 3D tiskem

Během tohoto workshopu se žáci ponořili do fascinujícího světa 3D tisku. Na workshopu se naučili základy této pokročilé technologie a každý z nich měl možnost si vytisknout vlastní klíčenku s osobním nápisem. Workshop byl jistě zajímavý i pro žáky, pro které není 3D tisk novinkou, jelikož 3D tisku se věnují ve škole například v rámci volitelného předmětu Základy robotiky.

Elektromobilita jako součást moderního světa

Po 3D tisku následovala krátká přednáška o elektromobilitě. Žáci získali informace o principech elektromobilů a seznámili se s udržitelnými alternativami v automobilovém průmyslu. Tato přednáška nejen rozšířila povědomí o ekologických trendech, ale také zdůraznila význam udržitelné mobility pro budoucnost.

Kariérní poradenství

Začalo se testem RIASEC, což je výzkumný nástroj, který pomáhá identifikovat zájmy a sklony každého jednotlivce. Po absolvování testu mohli žáci otevřeně diskutovat o svých výsledcích, sdílet své myšlenky ohledně budoucího zaměření. Hovořilo se nejen o budoucím povolání, ale také o důležitosti osobní pohody v budoucím pracovním životě. Tato interaktivní forma kariérního poradenství nabídla konkrétní výsledky a směry pro žáky, ale také podněcovala ke kritickému myšlení a sebepoznání.

Celkově byl projekt „Technika do škol“ pro naši školu inspirativním a vzdělávacím zážitkem. Otevřel nové možnosti, podporoval rozvoj moderních technologických dovedností a poskytl žákům klíčové nástroje pro úspěšnou budoucnost. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto projektu a těšíme se na další podobné, které posílí znalosti a dovednosti našich žáků.

Více o projektu na webu Technika do škol | web o projektu Technika do škol (technikadoskol.cz). Také si můžete přečíst článek v Pardubickém deníku: https://pardubicky.denik.cz/ctenar-reporter/rybitvi-pojizdna-ucebna-kamion-pardubicko.html.

Vyukovy kamion 01 Vyukovy kamion 04 Vyukovy kamion 06 Vyukovy kamion 11
    camera Další foto...