Únor - měsíc bezpečnosti na internetu v rámci projektu Kraje pro Bezpečný Internet

V únoru jsme se na hodinách informatiky zaměřili na bezpečnost na internetu, tento měsíc jsme si vybrali s ohledem na mezinárodní den bezpečného internetu, který připadl na 6. února. Spolu s dalšími školami jsme se aktivně zapojili do projektu „Kraje pro Bezpečný Internet“.

Vzdělávací projekt se zaměřuje na šíření osvěty o bezpečnosti na internetu nejen mezi žáky, ale i veřejností obecně. Naše škola se rozhodla této problematice věnovat celý měsíc. Žáci se v hodinách seznámili s výukovými videi a následovaly diskuse, které zahrnovaly témata jako ochrana osobních údajů, bezpečná hesla, kyberšikana, kybergrooming a nevhodný nebo nelegální obsah. Během těchto diskuzí měli žáci příležitost klást otázky a sdílet své zkušenosti.

V dnešní digitální éře je klíčové aktivně se vzdělávat a chránit v online prostředí. Účast v projektu "Kraje pro Bezpečný Internet" nám poskytla výbornou příležitost podporovat tuto iniciativu a naplňovat ji ve školním prostředí.

Více o projektu na webu KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET (kpbi.cz)

Dana Tučková, Zuzana Vyhnálková