Výlet do Didaktikonu

Dne 19. 12. 2023 jsme se vydali s žáky devátých ročníků a několika žáky osmých ročníků do Didaktikonu, vzdělávacího centra  Univerzity Karlovy a Kampusu Hybernská, z.ú.

Zde jsme se nejprve na meteorologické přednášce dověděli od doc. Mgr. M. Žáka, Ph. D., co jsou to bouřky, hurikány či tornáda, jak se při bouřce ve volné přírodě správně chovat a jaké důsledky mají tyto meteorologické jevy na život na zemi. Následně jsme v rámci workshopu My versus oni: Jazyk a manipulace diskutovali o tom, jak poznáme manipulativní zprávu, jaké jsou její typické znaky, proč vznikají a jaký vliv mají hoaxy na naše duševní zdraví a na fungování společnosti. Poslední workshop nás zavedl do prostředí forenzních věd. Zde jsme se dověděli například, kdy a jak vznikají u člověka otisky prstů, že na světě žije celkem 5 rodin, které otisky prstů nemají, co je to DNA, jak se analyzuje, proč informace získané z DNA patří mezi vysoce citlivé údaje a každý jsme si dokonce jako dárek odnesli ampulku s vlastní DNA.

Pak už následovala procházka po Staroměstském náměstí a vánočním centru Prahy a za slunného odpoledne jsme se unavení, ale nadšení vrátili do Přelouče.

Vylet do Didaktikonu 03 Vylet do Didaktikonu 06 Vylet do Didaktikonu 08 Vylet do Didaktikonu 10
    camera Další foto...

Mgr.Blanka Váňová