Projekt osobních desek ve 4.r.

Vytváření interaktivních desek a prezentace - podzimní aktivita ve 4.A

Na konci 3.r. jsme začali přemýšlet o tvorbě interaktivních desek na osobní téma vybrané každým žákem zvlášť. Začali jsme ukázkou takových desek. Následovala myšlenková mapa, do jejíhož středu si každý napsal, co ho zajímá. Pomocí rozhovoru a návodných otázek jsme myšlenkovou mapu rozšiřovali. Na výrobu desek děti dostaly v červnu hodně potřebného materiálu – samotné desky, obálky, samo uzavíratelné sáčky, lepidlo, suchý zip, barevné papíry, nakopírovaný materiál, něco si sehnaly i sami s pomocí rodičů. Nabízenou pomoc ode mě na obrázky a zatavení málokdo využil. Následující podzim ve 4.r. jsme v kruhu na koberci desky postupně probírali, každé dítě prezentovalo o svém zájmu, který tam ztvárnilo samo nebo s různou mírou pomoci rodičů. Pohovořilo o tom, proč si téma vybralo, jak je s výsledkem spokojeno, co desky obsahují, způsob zapojení rodiče, zda se dovědělo něco nového. Ostatní děti se učily dotazovat se na kamarádův projekt. Desky sloužily celý podzim na sdílení ve dvojicích i ve skupině, jako odpočinková aktivita po práci ve vyučování nebo o přestávkách. Na konci projektu se děti vyjadřovaly s odstupem času o tom, zda by si vybraly něco jiného nebo by u původně zvoleného tématu zůstaly. Sloužilo to tedy i k sebepoznání a zpřesňování předmětu zájmu stejně jako k poznání kamarádů zase v jiné oblasti nebo prohloubení toho, co už známo bylo. Užili jsme si to.

Projekt desky 4A 02 Projekt desky 4A 01 Projekt desky 4A 08 Projekt desky 4A 10
    camera Další foto...