Záložka do knihy spojuje školy

Záložka do knihy spojuje školy je název česko-slovenského projektu, do kterého se opět zapojili žáci a učitelé 3.- 8. tříd a družina školy.

V letošním roce proběhl již 14. ročník, jehož tématem byl: Inspirující svět pohádek, básní a příběhů.

Cílem tohoto projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtení prostřednictvím výměny záložek do knih.

Žáci tvořili záložky do knihy libovolnou technikou i s libovolným motivem a moc se jim povedly. Nyní naše záložky poputují ke kamarádům na Slovensko, snad se jim budou líbit a udělají radost. My už se těšíme na záložky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky.

Výměnu záložek bychom mohli využít k navázání spolupráce, přátelských kontaktů nebo na poznávání jazyka, literatury, historie a kultury, regionálních zvyků či života žáků ze Slovenské republiky.

Zalozky 01 Zalozky 02 Zalozky 03

Mgr. Blanka Váňová