Nicholas Winton – Síla lidskosti

Nestává se často, že by žáky 2. stupně něco chytlo za srdce, hluboce dojalo, nebo alespoň velmi zaujalo. Měli jsme štěstí, že se nám to podařilo díky programu Nicholas Winton – Síla lidskosti, který zhlédly 6. – 9. třídy 3. října v heřmanoměsteckém kině. Černobílý dokumentární film, těžké téma a spousta faktů z historie – to vůbec nezní atraktivně. Emotivně natočený film doplněný bonusovými materiály a osobními vzpomínkami pana Tulise, který měl čest s Nicholasem Wintonem řadu let spolupracovat, zasáhl téměř všechny přítomné.

Jako důkaz přidávám několik reakcí našich sedmáků a osmáků:

„Úžasný film o úžasném člověku.“
    „Odhodlání Nicholase Wintona zachránit stovky dětí je obdivuhodné. Přitom o svém činu desítky let nikomu neřekl, neprahl po slávě. Prostě udělal, co bylo potřeba.“
    „Bylo to smutné, ale zároveň úžasné.“
    „Nicholas Winton byl hrdina a jeden z nejskromnějších lidí na planetě. Ukázal, že pomáhat lidem má být přirozené a stačí k tomu dostatek vůle a odhodlání.“
    „Byl to výjimečný člověk. I ve vysokém věku byl stále pozitivní a pracovitý.“

Mgr. Eva Nevečeřalová