Adaptační pobyt 5. tříd

V krásném prostředí Orlických hor u městečka Olešnice je Chata Juráška. Pro žáky pátých tříd se stala na pět dní druhým domovem. V termínu 2-6.10.2023 při adaptačním pobytu se žáci lépe poznávali nejen mezi sebou, ale také s novými učitelkami a asistentkou. Celý týden nám přálo počasí a nádherné babí léto umožnilo opravdu nabitý program. Děkujeme za super zážitky, snad se podaří zase vyjet na vícedenní výlet s touto bezvadnou partou dětí i dospěláků.

Den první

Po příjezdu, ubytování a obědě jsme si dali odpolední vycházku po okolí - ke státní hranici ČR a PL. Stihli jsme i otestovat sportovní možnosti Jurášky. Večer na přivítanou byla diskotéka. Den nabitý zážitky byl super, těšíme se na zítra.

Adaptacni pobyt 5trid 01 Adaptacni pobyt 5trid 02 Adaptacni pobyt 5trid 03 Adaptacni pobyt 5trid 04

Den druhý

Dopolední program byl ve znamení první pomoci. Vyzkoušeli jsme si různé techniky obvazování, transport zraněného a své vědomosti v testu. Odpoledne vyrazíme na vycházku do okolí na rozhlednu Feistův kopec.
    PS: signál na chatě opravdu není a wi-fi také ne.

Adaptacni pobyt 5trid 05 Adaptacni pobyt 5trid 07 Adaptacni pobyt 5trid 08 Adaptacni pobyt 5trid 09

Den třetí

Dnes jsme šli do Olešnice do krásného muzea a Utzova mechanického betlému. Po prohlídce jsme koukli na koně ve výběhu. Odpoledne proběhlo v zajímavé bojovce trojic. Zítra nás čeká výlet do pevnosti Skutina. Moc se těšíme. Dnešek byl super, zítřek bude také.

Adaptacni pobyt 5trid 13 Adaptacni pobyt 5trid 15 Adaptacni pobyt 5trid 16 Adaptacni pobyt 5trid 17

Den čtvrtý

Poslední den jsme měli naplánovaný celodenní výlet na pevnost Skutina. Obešli jsme hrdinně celou naučnou stezku, překonali mnoho metrů převýšení a prozkoumali dva řopíky (bunkry 37b). Ve Skutině jsme byli přes dvě hodiny, prošli pevností s výkladem pana majitele a sešli i do 10 pater hloubky podzemí. Při návratu jsme ještě objevili bunkr 37c, ale ten není přístupný. Večer si zabalíme. Moc už se těšíme na domov a naše blízké. Užili jsme si to tu, ale doma je doma. 🙂

Adaptacni pobyt 5trid 18 Adaptacni pobyt 5trid 20 Adaptacni pobyt 5trid 21 Adaptacni pobyt 5trid 23
    camera Další foto...

Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS.