Na začátku května jsme se vydali se žáky naší školy na cestu za poznáním Anglie a Walesu. Cestou jsme nejprve navštívili belgické město Bruggy, prohlédli jsme si jeho historické jádro, projeli jsme se lodičkou po vodních kanálech a návštěvu jsme zakončili ochutnávkou hranolek i pravé belgické čokolády.

Druhý den na nás již čekal nezapomenutelný slunečný Londýn, ve kterém právě probíhaly poslední přípravy na korunovaci krále Karla III. Lodičkou po řece Temži jsme se dopravili od Greenwiche kolem královského paláce Tower of London, pod mostem Tower Bridge až k Westminsterskýmu paláci. Pak už pěšky jsme si prohlédli Elizabeth Tower, Buckinghamský palác a přes Trafalgarské náměstí a Piccadilly Circus jsme došli k největšímu vyhlídkovému kolu v Evropě – London Eye. Z výšky 135 m jsme pak mohli obdivovat krásu celého města.

V dalších dnech jsme navštívili nejznámější megalitický monument na světě, Stonehenge, prohlédli si výrobnu sýra a jeskyně v Cheddaru, komnaty Cardifského hradu ve Walesu a nakonec jsme navštívili lázeňské město Bath, které je známé zachovalými římskými lázněmi vystavenými Římany v prvním století našeho letopočtu.

Nezapomenutelným zážitkem pro nás však nebyly jen památky, ale také laskavost, přívětivost a pohostinnost anglických rodin, které nás na 3 dny přijaly do svých domovů. Velice pozorně se staraly o to, abychom se v jejich zemi cítili spokojeně a šťastně. Povídaly si s námi, hrály s námi hry a připravovaly nám delikatesy, abychom nikdy netrpěli hladem. A tak v den, kdy nastalo loučení, nám bylo velice líto, že se pobyt v Anglii tak rychle nachýlil ke konci. O našem vzájemném přátelství svědčí i děkovný dopis od anglických rodin, které v něm oceňovaly přátelskost, vlídnost, přívětivost a komunikativnost dětí. Po posledních společných fotografiích s našimi zahraničními přáteli jsme se přesunuli do městečka Bath a pak rychle do Doveru, odkud nás trajekt převezl zpět na evropský kontinent. A poté už jsme ujížděli rovnou domů.

Anglie 01 Anglie 17 Anglie 37 Anglie 45
camera Další foto...      

V. Jozífová, I. Sedláčková, B. Váňová a Z. Vyhnálková