Historie trochu jinak aneb projekt Pošli vzkaz příběhem

Posli vzkaz pribehem 01cameraTřída 3.A se zapojila do projektu VZP Pošli vzkaz příběhem. Ve středu 5.4. jsme měli vzácnou návštěvu v podobě paní Pivoňkové, která k nám vážila cestu i ve svých 84 letech. Vyslechli jsme mnohá skvělá vyprávění z jejího dětství a mládí. Paní Pivoňková se narodila v Solopiskách u Kutné Hory a celý život včetně dětství i mládí tvrdě pracovala. Celoživotně miluje pohyb a cestování. Vyslechli jsme vzpomínky na dobu války, školní léta, a hlavně mnohé osobní zážitky, často veselé a všechny velmi živě vyprávěné. Na tato vyprávění děti nakreslily spoustu krásných obrázků, které se hemží chrousty, husami, stavěním panáků na poli, velikonočními řehtačkami apod. Naše poděkování patří paní B. Augustýnové, která nám setkání zprostředkovala. Vyprávění i s obrázky pošleme do zmíněného projektu.

Posli vzkaz pribehem 02 Posli vzkaz pribehem 23 Posli vzkaz pribehem 27 Posli vzkaz pribehem 25
    camera Další foto...

Mgr. Ivana Benešová