Velikonoce aneb návštěva z Ekocentra Paleta Chrudim

  Velikonoce. Každý si pod tím slovem představí úplně něco jiného. Nad tímto slovem se museli zamyslet žáci ze třetích tříd. Někoho napadlo tvoření, někdo řekl, že začíná teplo, jiní zas v tomto slově viděli svátky a volno a další koleda a mlácení holek.

  Žáci z třetích tříd se ve středu 15. 3. dozvěděli mnoho zajímavostí o Velikonocích. Zjistili, že to jsou pohyblivé svátky, které se řídí úplňkem. Už vědí, že před Velikonocemi je období masopustu, které končí tzv. Popeleční středou. Tímto dnem začíná také postní doba. Také se dozvěděli, že před Velikonocemi je Pašijový týden. Co si asi nejvíc budou pamatovat je, že na Velký pátek se nemá nic dělat. Tato informace se všem velmi líbila.

  Ten den jsme načerpali nejen nové vědomosti, ale také jsme ručně pracovali. Vyzkoušeli jsme si, jak se pletou pomlázky, vyrobili jsme si velikonoční zápich do květináče. Všechny velmi bavilo barvení vajíček pomocí vosku. A ještě jsme si vyzkoušeli udělat ozdoby z vizovického těsta.

  Paleta Velikonoce 3 rocnik 01 Paleta Velikonoce 3 rocnik 10 Paleta Velikonoce 3 rocnik 18 Paleta Velikonoce 3 rocnik 34
  camera Další foto...      

  Myslím si, že se akce velmi vydařila. A už teď se na Velikonoce moc těšíme.

  Mgr. Tereza Kopová

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality