Ve čtvrtek 10.11. jsme začali náš výživný projekt o kdysi život zachraňující plodině - bramboře.

Pomocí vyluštěného rébusu a videa jsme se dozvěděli něco o původu této chutné hlízy, vyhledali jsme písničku k tématu – Slunéčko zachází za hory, připomněli si batolecí říkačku o koulející se bramboře ze dvora a přečetli sborově říkadlo o bramborách uvařených na loupačku.  Roztřídili jsme druhy vět s touto tematikou a rovnali starobylé názvy brambor podle abecedy- např. erteple a kobzole. V hodině matematiky jsme počítali slovní úlohy rovněž na toto téma a každý si zvážil svou přinesenou bramboru na gramy. Dokázali jsme navážit i 1kg a půl kg brambor, spočítali nákupní košík a nakreslili dvou miskové váhy.  V hodině Vv jsme popsali rostlinu bramboru, vyrobili tiskátka a tiskali sněhové vločky. 5.- 6.h si každá skupina zadělala své vlastní těsto a tvořila preclíky. Ve školní troubě jsme je následně upekli.

Další den jsme v projektu pokračovali, vážili jsme opět brambory a učili se spravedlivému rozdělení preclíků mezi děti. Pokračovali jsme rozhovorem o kuchařských dovednostech v souvislosti s bramborami a čtením přinesených receptů. Nad mnoha se nám sbíhaly sliny. Projekt jsme si užili, vytvořené portfolio si každý odnesl domů.

Brambory 3A 01 Brambory 3A 05 Brambory 3A 19 Brambory 3A 40
camera Další foto...      

Mgr. Ivana Benešová