Pobyt 4.A Pasíčka

6.6.2022

Počasí nám vyšlo, jsme celý den venku. Je tu krásně. Děti mají za sebou exkurzi v záchranné stanici, pravěké vykopávky a češtinu s Rhodským kolosem, jehož živý obraz nafotily a já posílám. Všichni jí, až se jim dělají boule za ušima.

7.6.2022

Dnes s námi počasí laškovalo, ale přemohli jsme ho. Dopoledne jsme vypočítali obvody pyramid, které jsme vystavěli hned dvěma způsoby, zabývali jsme se Visutými Semiradinými zahradami. Po banánové svačině zvládli opičí dráhu. Seznámili se, i ostatní s obyvateli Pasíček. Přivítali "ztraceného" syna Fandu, zapěli si a vyhledali v lese sladký poklad. Všichni jsou spokojeni a plni elánu.

Pasicka 4A 07 Pasicka 4A 09 Pasicka 4A 13 Pasicka 4A 27

8.6.2022

Dnes jsme měli krásné počasí. Počasí a podnebí bylo i naším vlastivědným tématem. Po Mauzoleu v Halikarnassu, fáborkované a přírodovědném průzkumu   jsme navštívili Pivnickou rokli. Nachodili jsme 10 km a cca 50 m prolezli v jeskyni. Před večeří všichni vypadali, že usnou. Bavorské vdolečky ale dodaly dětem energii, takže se vyřádily ještě na hřišti a při diskotéce.

Pasicka 4A 31 Pasicka 4A 40 Pasicka 4A 34

9.6.2022

Dnes jsme se dopoledne setkali se samotným Bohem Diem v Olympii, zasportovali jsme si, vzali to zkratkou do Efesu za Artemis a rozzářili maják na ostrově Faru. Po obědě jsme se ve svižném pochodu přemístil do Toulovcových maštalí, kde na nás čekal sladký poklad. Po večeři byl pexesový turnaj a noční stezka odvahy.

Pasicka 4A 36 Pasicka 4A 37 Pasicka 4A 38 Pasicka 4A 39

Mgr. Bc. Renáta Šťastná