Týden s Janem Amosem Komenským

28. března jsme si připomněli výročí 430 let od narození J. A. Komenského. Kdo by čekal, že myšlenky a poselství někoho ze 17. století budou ještě dnes tolik aktuální? O díle myslitele, pedagoga, spisovatele, biskupa a hluboce lidského člověka lze s jistotou říct, že je nesmrtelné. Žáci se dozvěděli celou řadu informací o jeho životě, rodině a samozřejmě díle. Pracovali s jeho citáty a ukázkami z knih, diskutovali nad jeho morálními zásadami, tvořivou formou zpracovali téma labyrintu a cizojazyčného slovníku, vymýšleli akrostich, na starých mapách putovali po stopách Jana Amose. Ve výtvarné výchově došlo i na psaní husím brkem, pohled na svět skrz růžové brýle, podobizny Učitele národů. V knihovně absolvovala 4.B tematicky zaměřený program, u jídelny mohl kdokoli napsat přání Komenskému k narozeninám, po celé škole jsou ke zhlédnutí jeho osudy zpracované formou komiksu. Snad se nám podařilo povýšit v očích žáků tohoto někdy nedoceňovaného velikána světového významu.

J A Komensky 02 J A Komensky 03 J A Komensky 05 J A Komensky 11
     cameraDalší foto...