Ve středu  se děti vypravily na cestu za zážitky do EKO centra v Oucmanicích. Byl to náš první pobyt, takže zážitků bylo požehnaně. Děti se naučily péct vánočku a to tak dobře, že byla skoro jako kupovaná. Poznávaly bylinky a jejich pozitivní  účinky, dokázaly si sami namíchat bylinkový čaj podle chuti a zjistily, že jablíčko se nemusí jen jíst, ale dají se z něj udělat křížaly, kompot i čaj. Nezapomněli jsme ani na nějaký dárek domů, takže jsme si metodou drátkování vyrobili krásný korálkový stromeček, který se povedl opravdu všem a nakonec jsme ve skupinkách vyrobili ptačí budky. Ty  jsme umístily  v Cholticích a okolních vesnicích. A dokonce už umíme rozpoznat zvířecí stopy.

Pobyt se nám  opravdu líbil, mnoho nového jsme se naučili, zalumpačili jsme si na pokojích a s úsměvem na rtech jsme se vrátili do rodičovské náruče.

Oucmanice 3 tridy 02 Oucmanice 3 tridy 10 Oucmanice 3 tridy 33 Oucmanice 3 tridy 41
 camera Další foto...      

Mgr. Štoková Jaroslava