Dne 13. října k nám do školy zavítala paní Andrea z České spořitelny. Tato společnost se snaží podporovat finanční gramotnost dětí. Jako první se nám paní Andrea představila, a pak jsme se všichni dali do práce. Nejdřív jsme se bavili o pojmu peníze. Kde se berou, jak je získáváme. Mluvili jsme o České národní bance, která peníze posílá do oběhu. Někteří byli velice překvapeni, když zjistili, že se peníze netisknou v bankomatu. Naučila nás pojmy, jako jsou příjmy a výdaje. Také jsme se dozvěděli, že staré rčení „bez práce, nejsou koláče“ je opravdu pravdivé. Teď už víme, že i když máme platební kartu, tak pokud nemáme na účtu peníze, tak si nic nevybereme. Hodina uběhla jako voda a pak nastalo loučení. Dostali jsme pracovní sešit, ve kterém se dozvíme další zajímavosti. Tento program se velmi vydařil.

Abeceda penez 02 Abeceda penez 03 Abeceda penez 06 Abeceda penez 08
 camera Další foto...      

Paní Dlouhá poté navštívila i 4.B. Povídala si s námi o tom, jak se získávají a utrácejí peníze, jak správně hospodařit, jaký můžeme mít rozpočet. Vysvětlila nám základní pojmy a měli jsme možnost si to pak vyzkoušet formou interaktivní hry – Závody mazlíčků. Dostali jsme pracovní sešit, ve kterém budeme pokračovat i dál, a zároveň si zkusíme i zazávodit.

Abeceda penez 16

Mgr. Tereza Kopová