Pasování prvňáčků na čtenáře

V pátek 18. 6. čekal žáky prvního ročníku velký zážitek. V krásné místní knihovně pro ně bylo připraveno Pasování na čtenáře. Když jsme dorazili na místo, přivítala nás milá paní knihovnice Radka. První část programu probíhala venku. Paní Radka seznámila děti s majitelem choltického panstvím panem Gerštorfem z Gerštorfu, jeho ženou, synem a mudrcem.

Paní knihovnice rozdělila děti do skupinek. Každá skupinka dostala papírek s větou, kterou si přečetli. Děti měly za úkol hledat písmena, která byla položena všude po zahradě. Z písmen musely sestavit alespoň jedno slovo z dané věty. Dětem dokonce pomohl i sám Velký mudrc. Všichni úkoly úspěšně zvládli. Společně jsme si to zkontrolovali a s daným výkonem byli všichni spokojeni.

Žáci se potom pořádně posilnili džusem a bezovou šťávou. Po občerstvení přišlo na řadu samotné pasování žáků, které probíhalo uvnitř knihovny. Poslechli jsme si rady pana Gerštorfa z Gerštorfu, a také pana mudrce. Nakonec děti musely slíbit, že budou pravidelně číst a starat se o své knihy.

pasovani prvnacku na ctenare 01 pasovani prvnacku na ctenare 09 pasovani prvnacku na ctenare 24 pasovani prvnacku na ctenare 15
     camera Další foto...

Po samotném pasování si děti mohly prohlédnout novou knihovnu a řadu knih. Děti si odnesly nejen pamětní list a knížku, ale také úžasný zážitek. Za tento zážitek velice děkujeme paní Radce Zelenkové a jejím pomocníkům. V jejich společnosti to byl krásně strávený čas. Moc děkujeme.

Mgr. Tereza Kopová