Projekt: Záložka do knihy spojuje školy

V letošním školním roce se naše škola opět rozhodla zapojit do projektu: Záložka do knihy spojuje školy. Cílem projektu je propojit české a slovenské školy, respektive jejich žáky, na základě tvorby záložek a možná navázat i další spolupráci a nová přátelství. Byla nám přidělena Základní škola Jánošovka, Čierny Balog, která se nachází na středním Slovensku v Bansko-bystrickém kraji.

Do tvorby záložek se zapojili žáci z prvního i druhého stupně v rámci výtvarné výchovy nebo pracovních činností. Vyrobené záložky jsme poté zabalili a poslali s drobnými dárečky a pozdravy kamarádům na Slovensko, na oplátku jsme zase my obdrželi krásné záložky a pozdravy ze Slovenska. Tvorba žáky bavila, vytvořili spoustu krásných a nápaditých záložek a podle zpráv víme, že se líbili i v místě doručení. Ráda bych poděkovala všem pedagogům, pod jejichž dohledem záložky vznikaly, ale především žákům, kteří je tvořili. Těšíme se na další spolupráci.

zalozky 2019 09 zalozky 2019 10 zalozky 2019 11 zalozky 2019 12

Mgr. Alena Machová