Technohrátky Pardubice

27. března 2019 pořádalo Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice Technohrátky. Osm žáků z naší školy mělo možnost Technohrátky navštívit a zábavnou formou se seznámit s obory, které škola ke studiu nabízí.

Žáci poznali na vlastní kůži obory: mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení se zaměřením na tepelná čerpadla a vzduchotechniku, mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, technik plynových zařízení a tepelných soustav, mechanik tepelných soustav, instalatér a kominík.

Na jednotlivých stanovištích si chlapci vyzkoušeli např. zapojit elektrický obvod, sestavit z měděných trubek „žirafu“ a svářet. Viděli a slyšeli výbuch z děla. Dozvěděli se zajímavé věci o zemním plynu - o plynu v pevném i v kapalném skupenství apod.

technohratky3 01 technohratky3 04 technohratky3 05 technohratky3 07

Na závěr Technohrátek se konalo závěrečné vyhlášení soutěží, které bylo milým zakončením celého „technohrátkového“ dne. Akci hodnotím jako velmi přínosnou. Žákům se na škole líbilo a zároveň si uvědomili, co každá z jednotlivých profesí obnáší.

Klára Chudomelová