Technohrátky Chrudim

Ve středu 13. března od 8:00 do 14:00 hodin pořádala Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim Technohrátky. Technohrátky mají za úkol představit obory střední školy pro žáky základních škol, kteří nejsou ještě zcela rozhodnuti, kde budou dále pokračovat ve studiu.

TechnohratkyChrudimDeset žáků z osmého ročníku naší školy mělo možnost Technohrátky navštívit. Žáci si vyzkoušeli na vlastní kůži pod vedením tamních studentů a vyučujících, jaké to je na této škole studovat jednotlivé obory. Zejména práci v dílnách. Například v oboru cukrář zdobili muffiny, modelovali růžičky a pracovali s čokoládou. Na oboru číšník připravovali koktejly a espressa. Na oboru prodavač se učili balit lahve i bonboniéry, vytvořili velikonoční dekoraci a na oboru kuchař dělali vlastní langoše, palačinky a chlebíčky. Žáci se také seznámili s obory, které se věnovaly počítačům, tvořili webové stránky a rozebírali hardware počítače.

Na závěr Technohrátek se konalo závěrečné vyhlášení soutěží, které celý den na jednotlivých stanovištích probíhaly. Naši žáci se ve vědomostní soutěži umístili na pátém místě.

Žákům se na této škole líbilo a někteří z nich začali uvažovat i o studiu. Nadchli je voňavé cukrářské a kuchařské dílny, kde ochutnali, co sami vyrobili.

Klára Chudomelová