Ozdravný pobyt – Olešnice v Orlických horách

V pondělí 8. října vyrazili žáci pátých tříd na ozdravný pobyt do Olešnice v Orlických horách. Útočištěm se jim stala chata Juráška.

Přestože se jednalo o začátek podzimu, počasí nám neskutečně přálo. Díky tomu jsme mohli podnikat různé pěší výlety po okolí a využít venkovní sportoviště pro naše hry.

Během týdne jsme navštívili „Utzův mechanický betlém“ a poslechli si zajímavé vyprávění o jeho historii a výrobě. V Olešnickém muzeu jsme se seznámili s předměty, které nejspíš znaly a používaly naše prababičky jako např.: valcha, železná žehlička, kolovrátek, různé formy na pečení, máselnice atd. Cílem našeho celodenního výletu se staly vojenské bunkry a velitelská pevnost Skutina. V rámci branného dne jsme se seznámili se základy první pomoci, vyzkoušeli si obvazové techniky, transport zraněného a uložení do stabilizované polohy.

Večerní program patřil relaxaci a zábavě. Hráli jsme společenské hry, zhlédli film, vydováděli se na diskotéce a vyslechli zajímavé vyprávění horolezců o jejich výpravě do Bolívie.

relaxacni pobyt 5 trid 025 relaxacni pobyt 5 trid 038 relaxacni pobyt 5 trid 052 relaxacni pobyt 5 trid 083
     camera Další foto...  photostationKompletní fotogalerie:  Ozdravný pobyt – foto (1)  Ozdravný pobyt - foto (2)

Ubytování na chatě se nám moc líbilo, rovněž celý personál se o nás vzorně staral. Škoda jen, že ten náš pobyt tak rychle utekl.

Moc se těšíme na další výlety a společně strávené chvíle.

Mgr. Alena Machová, Mgr. Hana Ošlejšková, Mgr Zuzana Vyhnálková