Projekt „První republika“

V neděli 28. října oslavila naše republika 100. narozeniny. Na prvním stupni jsme toto významné výročí také oslavili, a sice v pátek 26. října.

V tento den přišly děti do školy bez učebnic, pouze s psacími potřebami a kdo chtěl, mohl také přijít dobově oblečen. Na začátku dostal každý desky, do kterých si z jednotlivých stanovišť sbíral materiály a na konci si je do desek nalepil a vytvořil si tak památku na tento den.

• Postupně jsme se vystřídali na těchto stanovištích:Klubovna – státní hymna (poslech)
    • Herna ping-pong – státní vlajka (mozaika z PET víček)
    • Jazyková učebna – video o založení republiky
    • Bývalá družina (proti šatnám) – výstavka z přinesených dobových materiálů
    • 1. družina – státní znak První republiky
    • 2. družina – mapa První republiky + přiřadit některá města
    • 3. družina – složit portrét T. G. Masaryka + časově seřadit historické události
    • 4. družina – pexeso – portréty politiků první vlády
    projekt 1 republika 048 projekt 1 republika 065 projekt 1 republika 094 projekt 1 republika 102

Děkujeme paní učitelce M. Brožové, která celý projekt připravila a díky níž jsme si tento den všichni užili. Děti se určitě dozvěděly mnoho nového, což se jim bude hodit v dalších letech v hodinách dějepisu.

Mgr. Zuzana Bílková