Výlet za pardubickým koníkem

V pondělí 22. 10. po 1. vyučovací hodině odcestovali žáci třetích tříd do Pardubic, kde se setkali u sochy bratranců Veverkových (vynálezců ruchadla) s paní Olgou Sigid. Ta měla pro děti připravenou trasu po nejdůležitějších památkách v centru Pardubic i s různými úkoly. Druhá zastávka byla na Třídě Míru u Jana Kašpara (letec) a dál jsme pokračovali k Zelené bráně, u které je na zemi na chodníku velký znak Pardubic. Tady jsme vyslechli pověst o tom, jak se do znaku Pardubic dostal rozpůlený kůň. Zelenou bránou jsme prošli na Pernštýnské náměstí, kde jsme posvačili u radnice a poslechli jsme si další pověst o Jonášovi a velrybě, která se vztahuje k domu U Jonáše. Pak už naše kroky vedly do zámku a okolo hradeb se střílnami zpět k Zelené bráně. Na závěr děti dostaly od paní Olgy (která na nás během cesty mluvila také čtyřmi cizími jazyky!) za odměnu perníkové čtyřlístky a vydali jsme se na cestu zpět k autobusu. Protože jsme měli dost času, stihli jsme ještě smlsnout trdelník nebo dobrotu z pekárny. Do školy jsme se vrátili před 14 hod sice trochu promrzlí, ale plni zážitků a poznatků.

pardubicky konik 01 pardubicky konik 08 pardubicky konik 15 pardubicky konik 24;

Mgr. Zuzana Bílková