Poznávací zájezd: LONDÝN, OXFORD, WARNER BROS, WINDSOR, 20.5.-25.5.2018

1. den 20.5.

Z Choltic jsme odjeli ve 14:45 směr Německo, Francie do Velké Británie. Nastupovali jsme jako poslední, v autobuse už seděli dvě základní školy (Chuchelná a Karviná).

2. den 21.5.

V ranních hodinách jsme přijeli do francouzského přístavu Calais a odtud trajektem do Doveru. V cca 9,00 místního času (tedy o hodinu méně než u nás) jsme přijeli do Londýna – lanovkou Fly Emirates jsme překonali Temži a vláčkem dojeli až k Toweru. Následovala prohlídka Tower Bridge s proskleným chodníčkem, poté procházka k Monumentu, Milennium Bridge, St. Paul´s Cathedral, Trafalgar Square, odkud jsme dojeli metrem zpět ke Greenwichi. Odtud následoval (s malou zastávkou) přejezd na setkání s rodinami.

londyn 01 londyn 03 londyn 10 londyn 18
     3. den 22.5.

Dnešní den ráno byl odjezd do filmových ateliérů Warner Bros. – velká procházka dekoracemi, kostýmy a triky z Harryho Pottera. Po prohlídce jsme přejeli do Oxfordu, což je univerzitní město, kde jsme navštívili Christchurch College (s jídelnou z filmů o Harry Potterovi) a centrum města.

4. den 23.5.

Ráno odjezd do Windsoru, zde jsme si prohlídli hrad, který je oficiální rezidencí britské monarchie a zároveň je také druhý největší obývaný hrad na světě a také nejdéle soustavně obývaný hrad již od dob Viléma I. Dobyvatele. Poté následoval odjezd do Londýna, prohlídka Oxford Street a samozřejmě nákupy.

londyn 40 londyn 51 londyn 73 londyn 112
     5. den 24.5.

Ráno sraz na určeném místě už i s kufry. Čekala nás celodenní návštěva Londýna: Prohlídka Royal Observatory (Nultý poledník), lodičkou k London Eye a jeho návštěva (včetně několik D kina), poté přejezd metrem k muzeu Sherlocka Holmese a procházka po Queen Mary´s Rose Garden. Odtud zpět na North Greenwich, kde na nás čekal jiný (opět) anglický autobus. Poté přejezd do přístavu Dover, celní kontrola a přejezd trajektem do Calais, noční průjezd Evropou.

6. den 25.5.

Cesta zpět domů s výměnou autobusu v Praze, dojezd do Choltic v odpoledních hodinách.

Během zájezdu jsme si vyzkoušeli komunikaci v angličtině v každodenních situacích, vystřídali pět autobusů, seznámili se s novými lidmi a získali spoustu nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Iva Sedláčková