IQ Landia aneb školní výlet čtvrtých ročníků

V úterý, 5. 6. 2018, vyjeli žáci 4. A a 4. B na školní výlet do IQ Landie, zábavného science centra, které je rozděleno do deseti expozic se čtyřmi stovkami interaktivních exponátů.

Hned po našem příjezdu jsme šli na zábavnou fyzikálně-chemickou show, která byla na téma „Voda kolem nás“. Dozvěděli jsme se zde plno zajímavostí, vyzkoušeli si sami několik experimentů a na závěr jsme viděli explozi dusíku a horké vody.

Po této show jsme postupně procházeli každé patro, kde jsme měli dost času na to, abychom si vyzkoušeli jednotlivé atrakce a interaktivní stanoviště. Patra byla rozdělena dle témat, například: vodní svět, vesmír a kosmonautika, živly, svět nápadů, podzemí, člověk, věda v domě, zvuk nebo české vynálezy. Jedním z největších zážitků pro nás však byl robot, kterého jsme si sami mohli naprogramovat (zvolit barvu očí, pohyby včetně tance, jazykolamy, písničky atd.). Robot s námi poté dokonce začal komunikovat, mohli jsme se ho ptát na jakékoliv otázky a on nám pohotově odpovídal.

vylet IQ landia03 vylet IQ landia08 vylet IQ landia29 vylet IQ landia62

Po několikahodinové prohlídce každého patra nám vyhládlo, a tak jsme se těšili na oběd, po kterém jsme měli také čas na nákup suvenýrů nebo hraní na venkovním hřišti.

Čas utíkal velmi rychle, nastal tedy čas odjezdu. Již v autobuse jsme zhodnotili, jak jsme si všichni výlet moc užili a především, kolik jsme získali příjemných zážitků, na které jen tak nezapomeneme.

Mgr. Daniela Čepčářová