Divadélko pro školy

V pátek 9. 3. 2018 měli žáci 7. – 9. třídy možnost shlédnout divadelní představení s názvem Legenda V+W aneb Příběh Osvobozeného divadla.

Jednalo se o soubor ukázek nejslavnějších divadelních her autorů Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Ve více než šedesáti minutách herci přiblížili žákům nejzásadnější okamžiky života i kariéry těchto mistrů českého humoru. Odborný výklad doplňovaly chronologicky řazené úryvky dialogů a písní, dokumentující rozsah a význam tvorby Osvobozeného divadla a jeho vliv na vývoj českého divadla 20. století.

Strhující výkony obou herců, osobitý humor, nadšení a poutavý obsah ukázek žáky naprosto vtáhly do děje, vtipné skeče vyvolávaly salvy smíchu, děti se skvěle bavily a spolu s nimi i jejich učitelé. Opět jsme zhlédli naprosto úžasné představení, při kterém si žáci příjemnou formou zopakovali učivo a pocítili nesmírnou sílu živého představení, energii obou herců a získali tak cenný vztah k divadlu, které pro děti často bývá nezáživné a nudné. To v žádném případě nelze říci o hereckém výkonu a režii celého představení Divadélka pro školy z Hradce Králové. Velice děkujeme a těšíme se opět na další spolupráci.

Mgr. Alena Machová