Devátá třída v Praze

Dne 8.3. 2018 žáci 9. třídy navštívili protidrogové centrum Dropin v Praze. Toto středisko se zabývá prevencí a léčbou drogových závislostí. Pracovníci tohoto centra seznámili žáky s pracovní náplní tohoto zařízení a především žáky upozornili na negativní zdravotní a sociální dopady závislostí při užívání drog.

Po absolvování besedy jsme se prošli starou Prahou a zpříjemnili si tento den v hlavním městě.

Stalo se již tradicí, že žáci 9. třídy navštíví expozici "Lidé a peníze", kterou pořádá Česká národní banka v Praze. Již u vchodu byli žáci podrobeni kontrole.Všechny kovové věci museli být uloženy v batozích. Paní průvodkyně zavedla žáky do posluchárny, kde zhlédli filmy o o vývoji ekonomické situace, ale také o vývoji měny v naší republice. Dále byli zavedeni do trezoru, kde mohli vidět historii peněz, padělky různých stupňů kvality, upozornění na ochranné prvky na bankovkách nebo si mohli obtěžkat zlatou cihličku. Po ukončení prohlídky žáci absolvovali malý kvíz, ve kterém mohli získat za správné odpovědi balíček rozdrcených peněz.

Obě akce jsme velice kladně zhodnotili a vrátili jsme se spokojeni a zase obohaceni o nové poznatky a zážitky.

Mgr. Božena Špilínková, Mgr. Hana Ošlejšková