Zdravohrátky

13. prosince se děvčata z osmé a deváté třídy zúčastnila akce Zdravohrátky, která se konala na Střední zdravotnické škole v Pardubicích. Slavnostní bylo již zahájení, kterého se zúčastnili významní zástupci Pardubického kraje a Pardubické nemocnice.

V průběhu dopoledne si děvčata vyzkoušela, jak se správně čistí zuby, jak poskytnout první pomoc při zástavě srdce, jak vypadá svět pro nevidomé a tělesně postižené a jakým způsobem jim lze pomoci. Důležitou součástí byl i správný nácvik mytí rukou tak, aby nezůstalo žádné neumyté místo. Úspěšnost si mohla ověřit pod UV lampou. Další stanoviště ukázalo potravní pyramidu – jak ji číst a co které patro znamená. Dnes trochu ustoupila stranou veřejná povědomost o nebezpečí viru HIV. Na jednom ze stanovišť jsme rozebraly tuto problematiku a to z pohledu přenosu nemoci, jejího průběhu, zajištění prevence i oznamovací povinnosti k partnerům. Dopoledne ukončila soutěž bodovací, kdy byla hodnocena práce děvčat na jednotlivých stanovištích a soutěž v odkrývání obrázků.

Naše děvčata se umístila na krásném 3. místě a odvezla si bonboniéru a několik dalších drobných dárků. Akce se nám všem moc líbila a budeme se těšit na další. Tímto bychom chtěly poděkovat všem organizátorům za přípravu Zdravohrátek i všem sponzorům.

zdravohratky 02 zdravohratky 03 zdravohratky 05 zdravohratky 06

Mgr. Hana Ošlejšková