Zapomenutá zima

Od pondělí 13. 11. do čtvrtka 16. 11. byli žáci 2. A a 2. B v pobytovém zařízení Ekocentra PALETA Pardubice v Oucmanicích. Ačkoliv bylo typické podzimní listopadové počasí, zažili jsme úžasný týden, plný skvělých zážitků. Z činností, které pro nás byly připraveny, si děti vytvořily složky (deníčky), které si pak odvezly jako památku domů.

paleta 016 paleta 042 paleta 096 paleta 109

Složky si děti svázaly do desek z ručního papíru, který si samy vyrobily. Dovnitř pak zařadily pracovní listy: stopy zvířat, ptáci, listy ze sto let starého deníku, mandala – svíčka, ... V průběhu pobytu jsme si vyzkoušeli zadělat a upéct vánočku, odlévali jsme stopy ze sádry, vypichovali jsme obrázek nebo náramek z vlny technikou „filcování“, vyráběli jsme svíčky, řezali a sekali jsme dříví a někteří krmili domácí zvířátka (kozy, ovce, morčata a oslíka Amose). Ubytování ani jídelníček neměly chybu a my doufáme, že se do Oucmanic ještě někdy podíváme.

paleta 137 paleta 178 paleta 209 paleta 367
    camera Více fotografií ke stažení...

Mgr. I. Benešová a Mgr. Z. Bílková, tř. uč. 2. A a 2. B