Svět zvířat

Žáci 4.B se již od začátku měsíce listopadu aktivně věnovali vytváření projektu „Svět zvířat“. Každý žák nejprve vyhledal, zjistil a zaznamenal informace o zvířeti, které ho nejvíce zajímalo. Poté jsme v menších skupinkách vytvářeli další „vizitky“ členů zvířecí říše. Zprvu jsme si museli informace nalézt, vybrat z textu ta nejzajímavější a nejdůležitější fakta, která se musela písemně zaznamenat, a nakonec nesměl chybět ani nakreslený obrázek daného živočicha. V celkovém přehledu nechybí ani zajímavosti ze světa zvířat, které mnohé z nás velmi překvapily a mnohdy i pobavily. Na projektu se pracovalo především v rámci hodin přírodovědy a českého jazyka, čímž jsme dokonale vyzdvihli mezipředmětové vztahy. Na závěr jsme si samozřejmě všechna zvířata představili a povídali si o nich. Výsledkem práce naší třídy je nejen poutavý přehled zvířat, který zdobí chodbu naší školy, ale také vzpomínky na radostné a vtipné chvilky, které jsme během našeho projektu společně zažili.

svet zvirat 01 svet zvirat 02

Mgr. Daniela Čepčářová