2. B na dopravním hřišti

Na začátku školního roku jsou v osnovách prvouky 2. třídy kapitoly o dopravní výchově. Abychom si o dopravních značkách a pravidlech silničního provozu jen nepovídali v lavicích ve třídě, vypravili jsme se v pondělí do Přelouče na dopravní hřiště. Zamračená obloha nás sice trochu strašila deštěm, ale přesto jsme to riskli. Jeli jsme autobusem druhou vyučovací hodinu. Na místě nás čekali dva příslušníci městské policie, otevřeli nám klubovnu a přidělili dětem kola. Polovina dětí pak byli „řidiči“, polovina chodci a v pravidelných intervalech se střídali.

Na konci pak jezdily jen čtveřice a ostatní sledovali, zda nedělají dopravní přestupky.

Musím uznat, že jízda dětí na začátku a na konci byla značně rozdílná a u většiny „řidičů“ se změnila k lepšímu.

I počasí nám přálo. Obloha byla sice stále zamračená, ale déšť nás nesmáčel a my jsme se suší, natrénovaní a hladoví vrátili rovnou na oběd.

dopravni hriste 2B 03 dopravni hriste 2B 09 dopravni hriste 2B 19 dopravni hriste 2B 30

Mgr. Zuzana Bílková