Ozdravný pobyt 2.A, 2.B, 4.A

V pondělí 19.6. jsme zahájili ozdravný pobyt druhých tříd a čtvrté třídy v Bartošovicích v Orlických horách.

I přes drobné obtíže jsme dorazili k hotelu a šli se ubytovat na pokoje. Po obědě a poledním klidu jsme si udělali krátkou vycházku do okolí - na dětské hřiště v Polsku a pak nás čekal bazén a hřiště, kde se děti vyřádily až do večeře. Po večeři, na hotelové terase, si všichni nakreslili erb, který bude nalepený na dveřích pokojů.

V úterý nás čekal celodenní výlet na Zemskou bránu - bylo velké teplo, ale naštěstí trasa vedla většinou lesem. Po 13,5 km výletu se děti osvěžily v bazénu. Po večeři jsme se vrátili na hřiště - pro děti byla připravená přírodovědná soutěž. Ve trojicích, jeden čtvrťák se dvěma druháky, poznávají 10 rostlin a 10 živočichů.

ozdravny pobyt 03 ozdravny pobyt 04 ozdravny pobyt 25 ozdravny pobyt 48

Ve středu dopoledne jsme strávili na místním dětském hřišti. Děti si užily skluzavku, věž s lany, vojenský bunkr, houpačky... Kluci si hráli na vojáky a největším lákadlem byla lanovka. Odpoledne proběhlo ve sportovním duchu. Děti soutěžily v pěti disciplínách - skákání přes švihadlo, hod na koš, běh, dribling a kuželky. Podvečer jsme zakončili jak jinak než v bazénu.

ozdravny pobyt 52 ozdravny pobyt 61 ozdravny pobyt 68 ozdravny pobyt 78

22.6. - celodenní výlet na vojenskou pevnost Hanička se vydařil. V nohách máme téměř 16 km a musím pochválit všechny děti, i ty nejmenší, že trasu zvládly. Ráno jsme vyšli v 9 hodin a vrátili jsme se v 6 večer akorát na večeři. Počasí přálo, celou dobu svítilo sluníčko a do hodiny po našem návratu na hotel začalo bouřit a hustě pršet. Večer jsme si sbalili kufry, rozdali odměny za soutěže a těšíme se domů.

Víťa, Markéta, Maruška, Terezka, Daniela a Lenka